Sestdiena, 2024. gada 13. aprīlis

Vārda diena: Egils, Egīls, Nauris

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

06:00

Neakadēmiski

07:00

Ziņas

07:06

Rīta regtaims

Mostamies jaunai dienai, klausoties Rīta retro, noskaidrojot dienas notikumu, ielūkojoties pasākumu afišā un pasaules kultūras ziņu jaunumos

Vada:

Liene Jakovļeva

08:00

Ziņas

08:06

Rīta regtaims

Racionalizēt trakākās lietas, kuras esam savā dzīvē darījuši

Rīta intervijas laikā sazināmies ar režisoru Valteru Sīli, kura veidotā izrāde (līdzdalības izrāde) "Konference visumā labiem cilvēkiem" nupat piedzīvojusi pirmizrādi "Dirty Deal Teatro". 

Vada:

Liene Jakovļeva

Lasīt vairāk

09:00

Ziņas

09:05

Grāmatu stāsti

Zabužko "Planēta Vērmele", Rubenes "Digitālā bērnība" un Gundars Āboliņš par JRT

Ja vēlaties paplašināt savas zināšanas par Ukrainas vēsturi un kultūru, tad ir vērts atvērt Oksanas Zabužko eseju grāmatu "Planēta Vērmele". Vēl arī Zanda Rubene pārliecinās, kā rīkoties, ja bērnam ir digitālā bērnība, savukārt Gundars Āboliņš ir tas, kurš stāstīs par savu stāstu, kas saistīts ar Jauno Rīgas teātri – "Kā lēna un mierīga upe ir atgriešanās". 

Vada:

Liega Piešiņa

Lasīt vairāk

09:25

Klasika bez pieturām

10:00

Ziņas

10:06

Pasticcio

Vada:

Dina Dūdiņa-Kurmiņa

11:00

Ziņas

11:06

Izvēlas klausītāji

Vada:

Dina Dūdiņa-Kurmiņa

Dienas pārraides

12:00

Ziņas

12:07

PārMijas

Riharda Dubras mūzikas skaistums, lietuskoki un saprotoši diriģenti

1. martā Rīgas Domā izskanēs komponista Riharda Dubras jubilejas koncerts. Kopā ar vijolnieci Martu Spārniņu, saksofonistu Aigaru Raumani un ērģelnieku Aigaru Reini tajā piedalīsies diriģenta Jurģa Cābuļa vadītais Rīgas Doma kora skolas jauktais koris. Viņiem gaidāmie pavasara mēneši solās būs spraigi, jo līdzās ikdienas darbam notiek gatavošanās Volfganga Amadeja Mocarta Rekviēma atskaņojumam 25. martā. Savukārt 30. aprīlī Dailes teātrī norisināsies Rīgas Doma kora skolas jubilejas svinības, bet rudenī koris dosies uz Tolosu.

Sarunā ar Jurģi Cābuli arī par Riharda Dubras mūzikas skaistumu, lietuskokiem un saprotošiem diriģentiem.

Vada:

Dina Dūdiņa-Kurmiņa

Lasīt vairāk

13:00

Ziņas

13:06

Klasika bez pieturām

14:00

Ziņas

14:06

Klasika bez pieturām

15:00

Ziņas

15:06

Klasika bez pieturām

16:00

Ziņas

16:06

Neakadēmiski

17:00

Ziņas

17:06

Pa ceļam ar Klasiku

Metamorfozes laikmetam jeb Daudznacionālas kultūras vērtības

Piektdien, 1. martā, mūzikas namā "Daile" notiks koncerts "Metamorfozes laikmetam, "Gaudeamus" vīru dziesmas ar "Jakob Noiman festival band"". Koncerta programmā apvienota abu ansambļu repertuāru klasika, to svaigas kombinācijas un jaundarbi. Īpaši šim koncertam veidotās kompozīcijas kalpos kā atbalsta terapija grūtā brīdī vai pārdomās – karā, mierā, miegā, nomodā, bēdās un priekā. Plašāk par koncerta programmu un šo sadarbību Klasikas studijā iztaujājam diriģentu Ivaru Cinkusu.

Vada:

Inta Pīrāga

Lasīt vairāk

Vakara pārraides

18:00

Mana mūzika

Kā mūzikā, tā dzīvē nepieciešamas variācijas. Valodnieka Andreja Veisberga izvēlēta mūzika

Šoreiz raidījumā "Mana mūzika" tiekamies ar Latvijas Universitātes profesoru, valodnieku un tulkotāju Andreju Veisbergu.

"Esmu daudziem saviem draugiem, paziņām, mūziķiem prasījis, lai kāds man izskaidro, kāpēc mums patīk mūzika. Un interesantākais ir tas, ka neviens to nevar izskaidrot. Esmu rakājies arī internetā un daudz kur citur, bet arī tur nav skaidrojuma, kāpēc mums patīk mūzika," stāsta Andrejs Veisbergs.

Vada:

Inta Zēgnere

Lasīt vairāk

19:00

Klasikā šovakar

Vada:

Orests Silabriedis

19:02

Jauns tvarts. "Orfeja auss" muzikālais pielikums

Jauns tvarts. Arvo Perts "Tractus". "Orfeja auss" muzikālais pielikums

Arvo Perta mūzika Igaunijas filharmoniskā kamerkora, Tallinas kamerorķestra un Tenu Kaljustes tvartā "Tractus" (ECM, 2023).

Albums nonācis mūsu rīcībā, un to apskatām arī 3. marta raidījumā "Orfeja auss" kopā ar dziedātāju Viktoriju Majori un diriģentu Matīsu Circeni. Aicinām klausītājus pievērst sevišķu uzmanību titulskaņdarbam ar kardināla Ņūmena tekstu par mierīgu dienas izskaņu un mikrooperai "Abats Agatons" ar izcilu soprāna Marijas Listras solo. Arvo Perts, izrādās, joprojām var arī pārsteigt. 

Vada:

Orests Silabriedis

Lasīt vairāk

20:15

Lietuvas klavierduets Rūta un Zbigņevs Ibelhaupti

Broņus Kutāvičs "Dzērvju dejas" – piedalās Romualds Taločka (klarnete)
Gintars Sodeika "Skaņas ontoloģija II"

Vada:

Orests Silabriedis

20:40

"Klasikā" pirmoreiz. Edgars Mākens un "Treis putneņi"

"Klasikā" pirmoreiz. Edgars Mākens un "Treis putneņi"

2023. gada maijā Latgales vēstniecība GORS svinēja 10 gadu jubileju un citstarp aicināja komponistu Edgaru Mākenu radīt jaundarbu, kas izskanētu visā namā uzreiz (attacca!) pēc Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra un Andra Pogas atskaņotās Šostakoviča 15. simfonijas. Tapa cikls "Treis putneņi", ko Edgars pēc savas iniciatīvas ieskaņoja Latvijas Radio 1. studijā.

Vada:

Orests Silabriedis

Lasīt vairāk

21:00

Odiseja Somijā: no kanteles līdz Sibēliusa "Finlandia"

Odiseja Somijā: no kanteles līdz Sibēliusa "Finlandia"

Odiseja dodas uz Somiju. Programmā skan: Jenni Veneleinena (elektriskā kantele), Sahkopaimen (arhaiskā elektroniska) un Gankino Circus (somi Vācijā).

Vada:

Gita Lancere

Lasīt vairāk

22:00

Tāda mūzika

Tāda mūzika – Eimija Katlere, Kavari un Līza Ulēna

Britu "dzīvā kino" mākslinieces Eimijas Katleres (Amy Cutler) eksperimenti mūzikā, šausmu filmu iedvesmotās post-klubu mūzikas projekts "Kavari" un ievērojamās zviedru pianistes Līzas Ulēnas (Lisa Ullén) nupat publicētais albums "Heirloom". 

Vada:

Rihards Endriksons

Lasīt vairāk

22:30

Eiroradio džeza stunda

2023 L'Estartit Jazz Festival (Spānija)- Iroko/Avishai Cohen Banda: Abraham Rodriguez (conga, vocals), Virginia Alves (vocals), Yosvany Terry (sax), Diego Urcola (trumpet), Avishai Cohen (bass, vocals), Jose Angel (percussion, vocals), Horacio "El Negro" Hernandez (percussion, drums)

Vada:

Maruta Rubeze

Nakts pārraides

00:00

Klasika bez pieturām

01:00

Pasticcio

02:00

Klasika bez pieturām

03:00

Džeza impresijas

Mutes harmonikas un bigbends satiekas Amerikas džeza vakarā

7. martā Latvijas Radio bigbends aicina uz Amerikas džeza vakaru. Šoreiz starmešu gaismā tiks celts neikdienišķs instruments – mutes harmonikas, ko Latvijā lieliski pārvalda Raimonds Macats.

"Džeza impresijās" par programmu vairāk stāsta LRBB mākslinieciskais vadītājs Kārlis Vanags un mūziķis, komponists Raimonds Macats. Uzzinām, kā mutes harmonikas ienākušas Macata muzikālajā dzīvē, kā apgūta šī instrumenta spēle un kā tas sabalsojas un saskan ar džeza orķestri.

Vada:

Anete Ašmane-Vilsone

Lasīt vairāk

03:30

Piejūras klimats

Radīšanas cena: Lienes Lindes filmas "Melnais samts" pirmizrāde

19. februārī pirmizrādi piedzīvoja Lienes Lindes pirmā pilnmetrāžas spēlfilma "Melnais samts", kas stāsta par trīsdesmitgadnieci Martu Blūmu, kura cīnās ar ikdienas izaicinājumiem, depresiju un vēlmi radīt mākslu apstākļos, kas radīšanai nav piemēroti. Par filmas tapšanu, tās svarīgākajām tēmām un savu saliedētās komandas darbu stāsta studijas viesi - režisore un scenārija autore Liene Linde, aktrise Inga Tropa un operators Dāvids Smiltiņš.

Vada:

Marta Elīna Martinsone

Lasīt vairāk

04:00

Klasika bez pieturām

05:00

Klasika bez pieturām