7. martā Latvijas Radio bigbends aicina uz Amerikas džeza vakaru. Šoreiz starmešu gaismā tiks celts neikdienišķs instruments – mutes harmonikas, ko Latvijā lieliski pārvalda Raimonds Macats. Koncertā skanēs Tūta Tīlemana, Stīvija Vondera, Džako Pastoriusa un citu Amerikas džeza meistaru mūzika, kā arī Raimonda Macata oriģinālmūzika.

"Džeza impresijās" par programmu vairāk stāsta bigbenda mākslinieciskais vadītājs Kārlis Vanags un mūziķis, komponists Raimonds Macats. Uzzinām, kā mutes harmonikas ienākušas Macata muzikālajā dzīvē, kā apgūta šī instrumenta spēle un kā tas sabalsojas un saskan ar džeza orķestri.

"Amerikas džeza vakaru sērija mums pašiem ļoti iet pie sirds, jo starmešu ir gan instrumenti, gan pats bigbends," stāsta Kārlis Vanags.

"Fokuss ir uz to, kas šajā lauciņā ir noticis pirms mums, kā šī mūzika ir veidojusies un kas ir šie lielie dižgari, uz ko mēs atsaucamies. Un šoreiz caur instrumentu un caur mūsu viesi mēs atskatāmies gan uz to stilu un daiļradi, gan uz Džako Pastoriusa (Jaco Pastorius) bigbendu, arī iezīmējam "Yellowjackets", "Weather Report" daiļradi. Izskanēs arī oriģinālmūzika. Domāju, ka šī kombinācija, vismaz manai ausij, ir ļoti tīkama. Es tiešām izbaudu katru reizi, kad dzirdu šo instrumentu, un, ja spēlē patiesi izcils meistars, tā ir patiesi liela bauda to klausīties,"

Šajā gadā viens Latvijas Radio bigbenda džeza vakars jau aizvadīts, tad starmešu gaismā tika celtas bungas un dažādi leģendāri bundzinieki. Šoreiz kārta mutes harmonikām. Šis instruments lielākoties saistās ar blūzu, bet ikdienā to ar bigbendu un džezu īsti nesaistām. 

"'Paldies Kārlim par to, ka viņš atcerējās, ka es dažreiz spēlēju mutes harmonikas, un paldies par uzaicinājumu piedalīties šādā koncertā," teic Raimonds Macats.

"Tas zināmā mērā man ir izaicinājums, jo parasti tik daudz un tik apjomīgu laiku mutes harmonikas es koncertā nespēlēju, aprobežojos ar pāris skaņdarbiem. Vairāk fokusējos uz taustiņinstrumentiem un galu galā pēc izglītības esmu čellists. Varbūt tajos gados, kad spēlēju čellu un gāju konservatorijā un klausījos attiecīgu mūziku – faktiski vienmēr mani ir interesējusi mūzika, un it sevišķi ar Stīvija Vondera parādīšanos es sapratu, ka ir viena skaņa, kas man ļoti patīk. Bet es nezināju, kas tas īsti ir. Beigās izrādījās, ka tās ir slavenās mutes harmonikas, un man bija tāds tā kā "Ahhhh, ka es arī varētu tā iemācīties!" Pagāja gadi un, kā saka, sapnis "izgāja cauri"."

Tagad Raimonda Macata mājās ir liela kaste, pilna ar mutes harmonikām, jo nevienas no tām laukā netiek mestas.