Šoreiz Grāmatu stāstos par trim jaunām grāmatām:

Oksana Zabužko. "Planēta Vērmele"

Izlases pamatā ir 2020. gadā Kijivā iznākušais eseju krājums "Планета Полинь", tomēr īpaši latviešu izdevumam esejas atlasījusi pati autore, papildinot krājumu ar divu pēdējo gadu laikā presē publicēto.
"Ar šo izlasi iecerēts paplašināt latviešu zināšanas par Ukrainas vēsturi un kultūru, padarīt tās precīzākas: lasot tik erudītas un skaudri domājošas ukraiņu rakstnieces esejas, zināšanas tiks gūtas no kvalitatīva pirmavota, nevis pārstāstos un interpretācijās," saka tulkotāja Māra Poļakova.

Zanda Rubene. "Digitālā bērnība"

Grāmata “Digitālā bērnība” piedāvā plašu skatījumu uz digitālo laikmetu un tā ietekmi uz bērnību un sabiedrību kopumā, pievēršoties gan digitālo tehnoloģiju pozitīvajiem aspektiem, gan izaicinājumiem un potenciālajiem riskiem. Tā meklē atbildi uz jautājumiem: ko nozīmē būt bērnam digitālajā laikmetā? Kā audzināt bērnus un sagatavot tos dzīvei pieaugušo pasaulē? Kā iespējams dzīvot skaistu un jēgpilnu dzīvi?

"Kā lēna un mierīga upe ir atgriešanās. Jaunais Rīgas teātris"

Grāmata par teātra dzimšanu un dzīvi vienpadsmit stāstos un vairāk nekā 130 bildēs. Šis ir skats uz Jauno Rīgas teātri no iekšpuses. “Mēģināšu aprakstīt to, ko bez manis neviens cits nezina – kā radās JRT”, nolēma teātra mākslinieciskais vadītājs Alvis Hermanis un uzrakstīja stāstu divdesmit nodaļās. Viņam līdzās ar tikpat personiskām atmiņām par dzīvi Jaunajā Rīgas teātrī dalās viņa kolēģi.

Sarunājamies ar tulkotāju Māru Poļakovu, aktieri Gundaru Āboliņu un profesori Zandu Rubeni.