1. martā Rīgas Domā skanēs komponista Riharda Dubras jubilejas koncerts. Kopā ar vijolnieci Martu Spārniņu, saksofonistu Aigaru Raumani un ērģelnieku Aigaru Reini tajā piedalīsies diriģenta Jurģa Cābuļa vadītais Rīgas Doma kora skolas jauktais koris.

Gaidāmie pavasara mēneši mūziķiem solās būt spraigi, jo līdzās ikdienas darbam notiek gatavošanās arī Volfganga Amadeja Mocarta Rekviēma atskaņojumam 25. martā. 30. aprīlī Dailes teātrī norisināsies Rīgas Doma kora skolas jubilejas svinības, savukārt rudenī koris dosies uz Tolosu.

Stāstot par Riharda Dubras koncertu, Jurģis Cābulis norāda, ka tas tikai ieskandinās visu Riharda Dubras jubilejas mēnesi - martu.

"Pirms Ziemassvētkiem mani uzrunāja Rīgas Doma galvenais ērģelnieks Aigars Reinis, vai man būtu interese sadarboties ar diviem Aigariem – ar Aigaru Reini un Aigaru Raumani – un piedalīties šajā koncertē.

Man patiesībā Riharda Dubras mūzika ir ļoti tuva – neesmu to atskaņojis ļoti bieži, bet viena no manām pirmajām korista atmiņām saistās tieši ar viņa mūziku.

Tas bija 2003. gads, kad mēs ierakstījām Dubras monumentālo "Te Deum" Māra Sirmā vadībā, kas ieguva arī Lielo mūzikas balvu. Tā ir mana pirmā patiešām apzinātā atmiņa saistībā ar kori, saistībā ar zēnu kori un, iespējams, lielā mērā ir bija viens no dzinuļiem izvēlēties šo profesiju. Esmu tiešām ļoti priecīgs par Aigara uzaicinājumu piedalīties šajā koncertā un veikt šo Latvijas pirmatskaņojumu, kas būs pietiekami liels un izvērsts numurs. Oriģinālā, manuprāt, tas ir rakstīts obojai, ērģelēm un korim, bet šajā gadījumā būs saksofonam, ērģelēm un korim. Kas interesanti, man šķiet, ka tas nav tieši asociatīvs ar Rihardu Dubru – viņš skaņdarbā izmantojis arī veselus piecus lietuskokus, tajā būs arī dažādi citi perkusiju elementi, kas veidos lietus imitācijas, tāpat partitūrā ir dažāda augstuma zvaniņi. Tā ka

šis būs tāds, vislabākajā nozīmē, ļoti dubrisks skaņdarbs, un, manuprāt, Dubras mūzika lielākoties vislabāk arī skan tieši Rīgas Domā."