Piektdien, 1. martā, mūzikas namā "Daile" notiks koncerts "Metamorfozes laikmetam, "Gaudeamus" vīru dziesmas ar "Jakob Noiman festival band"". Koncerta programmā apvienota abu ansambļu repertuāru klasika, to svaigas kombinācijas un jaundarbi, kas iecerēti kā prieka un lepnuma sajūtas veicinātāji par krāšņo vīru kora klasikas repertuāru un tā negaidīti iespējamo mainību.

Programmā skanēs Jēkaba Nīmaņa oriģināldarbi, kā arī klasiķu darbu aranžijas, kurām īpašu nokrāsu piešķirs “Jakob Noiman Festival Band” noslīpētais stils. Par koncerta programmu un šo sadarbību Klasikas studijā iztaujājam diriģentu Ivaru Cinkusu. Ar ko saistītas šīs pārvērtības – ar kori vai mūziku? Un kurš bija šo pārvērtību motors? Varbūt Ivars pats arī stāsies koristu rindās un cik liels būs dziedošo vīru pulks?

Ivars Cinkuss stāsta arī par kora koncertiem Austrijā – Vīnē un Zalcburgā, kur kopā ar ērģelnieci Ilzi Dūmiņu tika atskaņots Jāņa Lūsēna "Magnificat". Bet sarunas noslēgumā neliels ieskats kora 65. jubilejas gada norisēs.