Rīta intervijas laikā sazināmies ar režisoru Valteru Sīli, kura veidotā izrāde (līdzdalības izrāde) "Konference visumā labiem cilvēkiem" nupat piedzīvojusi pirmizrādi "Dirty Deal Teatro". 

Kas īsti ir līdzdalības izrāde? 

"Šī ir izrāde, kur visu nosaka būtībā tikai un vienīgi skatītāju piedalīšanās," stāsta Valters Sīlis. "Izrādē ir teksts, izveidots scenārijs, bet izpilde ir pilnībā skatītāju rokās. Tā bija ļoti interesanta pieredze ģenerālmēģinājumā un pirmizrādē – tas noteikti bija viens un tas pats, bet katrā no reizēm ļoti svarīgas bija arī šo jauno aktieru personības, kas uzņēmās lielākas un mazākas lomas.

Izrādē viss būtībā ir skatītāju atbildībā – no manas puses ir sagatavots stāsts un veids, kā tas notiek. Taču mana klātbūtne šajā izrādē nav vajadzīga."

Izrādes nosaukums ir "Konference visumā labiem cilvēkiem". Kas ir – visumā labi cilvēki?

"Savā ziņā tā bija saspēle, kas mēs īsti esam. Mēs visi mēģinām kaut kā iederēties, būt noderīgi, un tad mums ar lielākiem un mazākiem panākumiem tas izdodas.

Katrs kā skatītājs, cilvēks mēs arī zinām arī to, kur mēs netiekam līdz šim apzīmējumam "ļoti labi cilvēki". Un katrā no mums ir šīs robežas, kuras mēs nekā savā dzīvē nevaram pārvarēt.

Tā ir viena no tēmām. Un tēli, par kuriem pārtop skatītāji, tie dažreiz, vismaz sacerēti, ir stipri pretēji tam, kādus mēs iedomājamies visumā labus cilvēkus. Un tomēr viņi arī atrod veidus, kā sevi attaisnot. Tā tad arī ir šī saspēle. Tu uzzini, kādu lomu izrādē tu spēlēsi, un tas ne vienmēr ir viegls piedzīvojums," stāsta režisors.