No 25. līdz 28. septembrim Latvijā jau piekto reizi tika īstenots starptautiskais zinātniski mākslinieciskais projekts MetaMind.

Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, mākslas muzejā "Rīgas birža" un Ungurmuižā norisinājās starptautiskā mākslinieciski zinātniskā konference "Destrukciju kārtība un haoss kārtībā. Brīvība" ar vienlaicīgu tēmas teorētisko un māksliniecisko apskatu. Atskatu uz konferences norisi piedāvā Sandra Ņedzvecka.

"Haoss jau sākotnēji ir saistīts ar bezdibeni. Tam ir divas nozīmes - nesakārtotība un bezdibenis, tieši tāpat kā kosmosam ir divas nozīmes - sakārotība un krāšņums," raidījumā uzsver filozofijas profesore, Latvijas Kultūras akadēmijas prorektore, Semiotikas pētījumu centra vadītāja un projekta MetaMind iniciatore Daina Teters.

Savukārt dialogā ar režisoru Pēteri Krilovu noskaidrosim patiesību par F. Dostojevska "Velniem".

Tāpat viedokli paudīs vācu ģermānists, Bernes universitātes profesors Ernests Hess-Litihs, kā arī latviešu kultūrvēsturnieks Jānis Krēsliņš no Stokholmas, kurš ir pārliecināts: "Kārtība ir tikai māns. Ja valdītu īsta kārtība, būtu tāda garlaicība, ka mēs no ādas lēktu ārā..."

Savukārt komentārus par mūziku, kas izskanēja konferencē, paudīs komponisti Kristaps Pētersons un Rolands Kronlaks, pianists Juris Žvikovs, mūzikas žurnālists Orests Silabriedis un Romas katoļu baznīcas Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs.