25. novembrī arhitektūras un dizaina studijas xcelsior pagalmā būs skatāma jau nākamā Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas izstāde Design Jam.

Par izstādes nosaukumu, kurā vilktas paralēles ar džeza saspēli, par izstādes mērķi un tēmām raidījumā stāsta festivāla "Dizains. Nākotne 2014" organizatore Daina Vītoliņa.

Pēc festivāla "Rīgas Ritmi" ielūguma šonedēļ Rīgā ierodas austrāliešu multiinstrumentālists Džeimss Morisons, kurš kopā ar Latvijas Radio bigbendu gatavo programmu Mare Balticum. Koncerts notiks 28. novembrī Rīgas Kongresu namā, kuru tiešraidē pārraidīs arī "Klasika", bet dienu iepriekš, 27. novembrī, mākslinieks sniegs meistarklasi Latvijas Radio 1. studijā. Par to, kā tapis un veidojies šis starptautiskais projekts, vēsta festivāla "Rīgas Ritmi" mākslinieciskais direktors Māris Briežkalns. Bet interviju ar pašu Džeimsu Morisonu dzirdēsiet "Neatliekamajā sarunā" ceturtdien, 27. novembrī, plkst. 17.30.

Decembrī, kad Rīgā pirmo reizi notiks Eiropas Kinoakadēmijas balvas pasniegšanas ceremonija, Latvijā ieradīsies ilggadējs Eiropas Kinoakadēmijas prezidents un viens no izcilākajiem mūsdienu režisoriem Vims Venderss. Lai sagatavotos meistara uzņemšanai un iepazītu viņa daiļradi, "Kinoskola" kopā ar Gētes institūtu Rīgā no 27. līdz 30. novembrim kinoteātra Splendid Palace zālēs organizē autorkino festivālu "Debesis pār Vimu Vendersu ". Ar režisora dzīvesstāstu un nopelniem kino jomā iepazīstina Gētes institūta Rīgā kultūras projektu vadītāja Antra Balode.