Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē 12. janvārī lieli un mazi klausītāji gaidīti uz Zīmējumu teātra izrādi "Dāsnumātika", kas priecēs ar dziesmām, zīmējumiem un mācību par dāsnumu.

Izrādes pamatā – visā pasaulē populārais Čārlza Dikensa stāsts "Ziemassvētku dziesma", kura darbība pārcelta uz skolas klasi. Tā ir garu un eņģeļu skola, kurā skolotāja iepazīstina visus ar mācību priekšmetu "Dāsnumātika", aicinot kļūt devīgiem, labestīgiem un līdzjūtīgiem. "Dāsnums ir ļoti laba lieta," prāto Zīmējumu teātra radītājs, izrādes režisors un aktieris Varis Klausītājs.

"Tur ir tas Raiņa citāts – "Dots devējam atdodas." Jo tad, kad tu dod citam, patiesībā saņem to dāsnuma sajūtu pats. Tā ir brīnišķīga lieta – manuprāt, viena no vērtīgākajām, ko dzīvē praktizēt," uzskata Klausītājs.

Bet vai viegli mākslas valodā runāt par dāsnumu? "Nu, tur jau palīdz vesela komanda, un arī tā ir lieliska. Un vēl –

nekad nedrīkst visas lietas saukt īstajos vārdos. Ja būsi ļoti tiešs, nebūs interesanti – līdz ar to vajag simbolus un alegorijas."

Izrādē piedalās aktieri Marta Grase un Klāvs Mellis, Rīgas Doma meiteņu kora "Tiara" jaunākā grupa (diriģente Aira Birziņa), solists Jānis Kurševs un mūziķu grupa: Elīza Apine, Jēkabs Rēders, Rūta Sīpola un Mārtiņš Zilberts. Zīmējumu operā skan Kaspara Zemīša oriģinālmūzika ar dzejnieces Annas Auziņas tekstu. Izrādes režisors ir Varis Klausītājs, bet dramaturģiju veidojusi Rasa Bugavičute-Pēce.

"Annas Auziņas teksti ir ļoti, ļoti skaisti. Sākumā domāju, ka Rasa varētu uzrakstīt kādu liriku arī mūzikai, bet viņa teica, ka tas galīgi neesot viņas formāts. Un tad satikos ar Annu, kurai bija jau viens dzejolis par zīmēšanu – tas bija tieši tas, kas vajadzīgs. Tas bija fantastiski! Sapratu – re, tas ir īstais cilvēks, ar ko jārunā arī par pārējo dziesmu tekstiem, jo tā sajūta ir viņas sajūta, tas ir viņas."

Vairāk un plašāk šeit!