28. aprīlī Mūzikas namā „Daile”pirmatskaņojumu piedzīvos Latvijas Radio kora un diriģenta Sigvarda Kļavas muzikālais stāsts-ekspozīcija „Koronetes”, kurā mākslinieces Edītes Pauls-Vīgneres radīto vainagu izstāde apvienojas ar četru komponistu - Mārtiņa Brauna, Valta Pūces, Jēkaba Nīmaņa un Edgara Mākena - jaundarbiem 12 dziedātāju balsīm, perkusijām, stabulēm un kontrabasam.

Astoņu krāsu gammu neaizmirstamais vizuālais ceļojums savijas ar 16 mūzikas stāstiem, kurus iedvesmojuši mākslinieces krāšņajām galvas rotām - koronetēm - dotie vārdi: Ziemeļmeita, Jūsu augstība, Spīgala, Zaļactiņa, Rasa, Mazais princis, Miro, Blumbergs, Ventiņš, Kabarē, Dzintra, Brūklene, Jāņtārpiņš, Sirdspuķīte, Neaizmirsti mani.

Sarunā ar Noru Ikstenu, kura ir muzikālā stāsta-ekspozīcijas „Koronetes” teksta autore, rakstniece atceras savu pirmo sastapšanos ar mākslinieci Edīti Pauls-Vīgneri, kopīgo darbu pie eseju krājuma „Runā manis vainadziņis” un tā turpinājumu grāmatā „Koronetes”, kas nu kopā ar diriģentu Sigvardu Kļavu, komponistiem, Latvijas Radio kori, aktrisi Gunu Zariņu un mūziķiem vainagosies uzvedumā.

„Tas, kā viena cilvēka radītais spēj iedvesmot tik daudzus cilvēkus apkārt, no grāmatas uz nākamo grāmatu un tālāk uz šiem muzikālajiem stāstiem – tas vien jau ir brīnums,” saka Nora Ikstena.