2. jūnijā Latvijas Universitātes Lielajā aulā notiks Rīgas Doma meiteņu kora TIARA 25. dzimšanas dienas koncerts. Sarunā ar kora diriģenti Airu Birziņu un kādreizējo dziedātāju, Rīgas Doma kora skolas absolventi un šobrīd arī diriģenti Zani Stafecku - par dzīvi meiteņu korī agrāk un tagad, gatavojoties kora 25. gadu dzimšanas dienas koncertam. Runāts tiek arī par dūšu un ambīcijām, par koncertiem dievkalpojumos un vērienīgiem projektiem, par sekošanu skaņas ideālam un īstā modeļa atrašanu...

Jubilejas koncertā, kurš tiešraide izskanēs arī Latvijas Radio 3 "Klasika", līdzās Rīgas Doma kora skolas pašreizējam meiteņu kora sastāvam uzstāsies bijušo dziedātāju kopkoris, daudzas dziedošas un spēlējošas solistes, kas izaugušas Rīgas Doma kora skolā un meiteņu korī, kā arī pianiste, kora koncertmeistare Veronika Rinkule un viesi – grupa MELO-M, bet koncertu vadīs Jolanta Strikaite-Lapiņa. Koncerta režisore ir Dace Micāne-Zālīte.

            Koncerta programmā skanēs jaunākā latviešu kormūzika – īpaši meiteņu korim TIARA veltīti vienpadsmit komponistu jaundarbi. Pirmatskaņojumu piedzīvos Gundegas Šmites cikls “Vainagu vijumi”, skanēs arī Jēkaba Jančevska, Aivara Kalēja, Agnetas Volkovas un Uģa Prauliņa jaunradītais kordarbu cikls “Četras antifonas Dievmātei Marijai” latīņu valodā. Tautasdziesmas un senas tautas tradīcijas ir iedvesmojušas Riharda Dubras, Irīnas Mihailovskas un Ellas Mačēns jaundarbus. Kora jaunākās grupas sniegumā skanēs “Tutas dziesmas”, kuras sacerējusi un īpaši šim koncertam aranžējusi kora absolvente, džeza mūziķe un komponiste Laura Polence. Savukārt Kārļa Auzāna un Agneses Vanagas jaundarbu “Lauvassirdis” pirmatskaņos kora bijušo dziedātāju kopkoris kopā ar grupu MELO-M. Koncerta noslēgumā uz skatuves satiksies absolventes un šī brīža dziedātājas, izpildot Lolitas Ritmanis jaunradīto dziesmu “Katrai dienai”.