"PārMijās" tiekamies ar dziedātāju un festivāla "Sansusī" saimnieku Armandu Siliņu, kurš vēsta par festivāla miniversiju Rīgā ar interesantu notikumu virkni 17. maija vakarā Tallinas ielas kvartāla kultūrtelpā "Tu jau zini, kur".

"Sansusī" mazie minifestivāli Rīgā ir jau ierasta lieta. "Šis jau ir sestais gads, un viesi – tie mūziķi, kas festivālā jau viesojušies," atklāj Armands. "Kad rīkojām pirmo "Sansusī" vakaru Rīgā, mums vienkārši

bija doma, ka varētu uztaisīt mazu festivāla esencīti, kas klausītājiem ļautu atkal sajusties kā festivālā vai ‘iegaršot’ to, kas vēl tikai būs.

Formāts ir ļoti pateicīgs – četras deserta kārtas, kā reiz kāds to nodēvēja. Tie būs četri dažāda žanra pasākumi vienā vakarā – daudzi šādu formātu sauc par festivāliem, mēs – par "Sansusī" vakaru Rīgā."

Festivālā "Sansusī" māksliniekiem tiek dota pilna radošā brīvība. "Tas ir viens no pamatakmeņiem, kā mēs runājam ar māksliniekiem – vienmēr sākam ar to, ka māksliniekam piedāvājam izpildīt to, ko viņš grib, to, kas ir viņa sapnis, vai arī to, ko viņš līdz šim nav varējis citur izpildīt," atklāj Siliņš.

Vai ir kāda noteikta daļa, kas apmeklē gan festivālu, gan katru "Sansusī" pasāukumu? “Ir interesanti redzēt jaunus klausītājus, kuriem Rīgas gadījumā ir par vienu barjeru mazāk – nav jābrauc uz Aknīsti. Ir diezgan noteikti, ka “Sansusī” ir savs klausītājs, kas seko līdz tam, bet parādās arī jauni."

Savukārt festivāls Aknīstē notiks no 9. līdz 11. augustam, bet jau no 5. augusta viesi tiek aicināti uz festivāla norises vietu izbaudīt atmosfēru, kur ik vakaru gaidāms kāds notikums – koncerts vai izrāde. "Var paņemt atvaļinājumu uz nedēļu, un nodzīvot to "Sansusī" sajūtās," - tā Armands. 

Bet 17. maija vakars Tallinas ielas 10 pagalmā sāksies ar ieeju un pieeju bāriem, kam sekos vokālās kamermūzikas koncerts Olgas Pudovas (koloratūrsoprāns) un pianistes Janas Zubovas izpildījumā.

Ar Olgu Pudovu, kura festivāla "Sansusī" norisēs piedalās atkārtoti, Armands Siliņš iepazinies Rīgā, strādājot pie Verdi "Rigoleto" iestudējuma. "Toreiz iestudējuma procesā mēs tiešām ļoti, ļoti sadraudzējāmies. Toreiz viņas uzstādījums bija tāds, ka viņa teica – labprāt braukšu uz "Sansusī" festivālu, nodziedāšu koncertu, bet tikai tad, ja dziedāsi ar mani duetos... (..) Olga vienmēr izteikusies, ka Rīga viņai ir ļoti mīļa, viņai ļoti patīk šeit, un, ja ir brīvs mirklis viņas saspringtajā grafikā, viņa labprāt šeit uzstājas."

Pēc Olgas Pudovas iznāciena – strukturēta improvizācijas performance, ko sniegs Simona Orinska, Arvis Kantiševs un Andrejs Krūmiņš. Un tad pirmo reizi – maigs muzikāls kautiņš, kurā satiksies viskauslīgākie no mūziķiem – sitaminstrumentālisti! Šarmantā un niansētā Elīna Endzele un enerģiski ritmiskais Elvijs Endelis, kuru starpā ritmiski un dzejas diptihā stāsies Laura Elcere un Arands Ruģēns. Un tad vēl "nerimstoša, tomēr cieti noteikta laikā 20 minūšu diskotēka ar Rolandu Kronlaku pie štepseļiem".