Sestdien, 1. decembrī, plkst. 20:00, sagaidot festivālu "Prozas lasījumi 2018", intermeta žurnāls "Satori" rīkos prozas ceļojumu "Bāru tūre ar rakstniekiem", kura laikā savus jaunākos darbus lasīs literāti Rvīns Varde, Sabīne Košeļeva, Rihards Bargais, Dace Vīgante un Marija Luīze Meļķe.

"Ieskandinot "Prozas lasījumus", jau trešo gadu rīkojam savus mazos "Satori" lasījumus.

Ideju aizņemoties no pārgājiena ar dzejniekiem, kas Dzejas dienu ietvaros tiek rīkots jau gadus desmit, nolēmām sarīkot ziemas pārgājienu ar rakstniekiem. 

Un, lai sasildītos, dodamies no viena bāra uz otru, lai lasītu un klausītos dažādu autoru vēl nekur nelasītus un nedzirdētus prozas darbus," stāsta "Satori" galvenais redaktors Ilmārs Šlāpins.

Tūre plkst. 20:00 sāksies kultūrbārā "Aleponija", kur uzstāsies Rvīns Varde, bet tālāk vedīs caur krodziņu Brooklyn Pub & Whiskey Room, kur stāstu lasīs Sabīne Košeļeva, "Teātra bāru", kurā bāra apmeklētājus un tūres dalībniekus iepriecinās Rihards Bargais, un "Alķīmiķi", kurā viesosies Dace Vīgante, savukārt tūre beigsies Kaņepes Kultūras centrā ar Marijas Luīzes Meļķes prozas priekšlasījumu.

Pasākumu vadīs pats Ilmārs Šlāpins, kurš ir pārliecināts, ka ikviens varēs atrast un satikt savu iemīļoto autoru: "Tas nav nekas neparasts. Nupat rīkojām akciju "Satiec Satori autoru", kuras laikā izziņojām, kurā dienā kurš autors kurā kafejnīcā sēdēs un strādās. Tas bija mūsu ziedošanas kampaņas ietvaros - lai parādītu, kas īsti mēs esam, tāpēc aicinājām mūsu rakstītājus un domātājus domāt publiski, atklājot savas darba vietas. No autoru puses atsaucība bija liela, viņi labprāt devās satikt savus laisītājus.

Silvija Radzobe, piemēram, rakstīja Filoloģijas fakultātes ēdnīcā.

Cenšamies iziet ārpus introvertā latviešu rakstnieka pozīcijas, satiekoties ar saviem lasītājiem."