"Klasikā" tiekamies ar Rīgas Tehniskās universitātes vīru kora Gaudeamus diriģentu Ivaru Cinkusu, un sarunas tēmas ir veselas divas.

Pirmkārt, 8. decembra koncerts "Jānis Lūsēns. Magnificat" Rīgas Domā, kur koris Gaudeamus uzstāsies kopā ar dziedātāju Evitu Zālīti-Grosu (soprāns) un ēr­ģelnieks Aigars Reinis. Programmā iekļauta Johana Sebastiāna Baha, Edgara Račevska, Franča Šūberta, Antona Bruknera un Riharda Dubras mūzika, bet koncerta centrālais notikums būs viena no retajām mūsdienu latviešu mūzikas izvērstas formas pērlēm – Jāņa Lūsēna oratorija Magnificat vīru korim, soprānam un ērģelēm. Oriģinālvariantā skaņdarbs rakstīts vīru korim Gaudeamus un Liepājas Simfoniskajam orķestrim, tas pirmatskaņots 2002. gadā Sv. Jāņa baznīcā Rīgā un Sv. Jāzepa katedrālē Liepājā. Skaņdarbam ir septiņas daļas, un tas ir 30 minūtes garš. Tagad skaņdarbs pārstrādāts ērģeļu redakcijā, tādējādi to padarot pieejamāku daudz plašākam atskaņošanas lokam gan Latvijā, gan ārvalstīs. Rīgas Domā šī versija izskanēs pirmoreiz. 

Otrkārt, pēc Grācas Latviešu Kultūras biedrības ielūguma Rīgas Tehniskās universitātes vīru koris Gaudeamus no 9. līdz 17. decembrim dosies koncerttūrē uz Austrijas pilsētām Vīni, Zalcburgu un Grācu, kur sniegs piecus latviešu kora kultūru reprezentējošus adventes koncertus. Koncertos koris atskaņos gan austriešu klasiķu Franča Šūberta un Antona Bruknera mūziku, gan latviešu klasikas un mūsdienu autoru Jēkaba Jančevska, Ērika Ešenvalda, Raimonda Tigula, Imanta Kalniņa un Edgara Račevska mūziku. Koncertu muzikālais centrs būs Jāņa Lūsēna oratorija Magnificat vīru korim, soprānam un ērģelēm. Austrijā kora partnere būs Grācā dzīvojošā latviešu ērģelniece Ilze Dūmiņa un soprāns Anna Amanda Stolere.

Sarunā ar diriģentu Ivaru Cinkusu - par gaidāmo ceļojumu un vēlmi pēc ilgāka laika atgriezties Zalcburgā, Jāņa Lūsēna Magnificat atdzimšanu un iecerēm kora 65. dzimšanas gada notikumiem nākamgad.