Četras Šveicē studējušas un tur šobrīd dzīvojošas latvietes – čelliste Gunta Ābele, diriģente Maija Gšvinda, Anna Granta un Liene Poriete – ir izveidojušas orķestri Camerata Basilea, kurš pirmos koncertus sniedza 2018. gada oktobrī, bet 7. februārī piedāvās pandēmijas dēļ vairākkārt pārcelto programmu Coleur du Temps. Koncerts būs skatāms un klausāms YouTube vietnē Channel Camerata Basilea, kā arī šī orķestra Facebook vietnē plkst. 18 pēc Latvijas laika.

Par gaidāmo koncertu Lienei Jakovļevai stāsta Gunta Ābele.

Programmā būs Franka Martēna Pavane Couleur du Temps, Otmāra Šeka Čellkoncerts (1947), kura soliste būs Gunta Ābele, Bohuslava Martinu "Ritmiskās etīdes", kā arī Artūra Onegēra Otrā simfonija.

Camerata Basilea diriģente un mākslinieciskā vadītāja Maija Gšvinda kopš 2010. gada rudens dzīvo Bāzelē, kur viņa 2012. gadā guva specializētās maģistrantūras diplomu diriģēšanā. Maija aktīvi darbojas gan kā diriģente, vadot dažādus muzikālus kolektīvus, piemēram, jauniešu kori Ensemble Liberté, gan arī kā mūzikas un mākslas projektu vadītāja.

Orķestra prezidente un projektu vadītāja Anna Granta ir beigusi Ulbrokas mūzikas un mākslas skolu klavieru klasi, ieguvusi bakalaura grādu Starpkultūru sakaros Latvijas Kultūras akadēmijā un maģistra grādu veselības zinātnēs Lucernas Universitātē Šveicē. Finanšu un projektu vadītāja Liene Poriete pēc juridiskajam studijām Latvijā un mākslas vēstures studijām Vācijā viņa jau trīs gadus dzīvo Šveicē, kur darbojas mākslas un juridiskajā jomā.

Orķestra Camerata Basilea mūziķi nāk no Latvijas, Šveices, Portugāles, Spānijas, Ukrainas, Krievijas, Argentīnas, Kazahstānas, Latīņamerikas. Kopā orķestrī spēlē septiņpadsmit jauni un vidējās paaudzes mūziķi. Ikviens no viņiem var būt arī solists. Tā kā Camerata Basilea ir stīginstrumentu orķestris, trompetes solo Onegēra simfonijā pieaicināts spēlēt trompetists Lenards Čakajs. Šajā koncertā koncertmeistare būs vijolniece Jana Ozoliņa.