No 20.  līdz 22.septembrim Jūrmalas Dzintaru koncertzālē notiks ceturtais Starptautiskais Baltijas jūras koru konkurss, kurā par Grand Prix ieguvēja titulu sacentīsies deviņi kori no septiņām valstīm: Turcijas, Īrijas, Krievijas, Somijas, Baltkrievijas, Igaunijas un Latvijas. Latviju pārstāvēs sieviešu koris Cantus, "Jasmīnas koris" un jauktais koris "Laiks" no Liepājas. 

Konkursa mākslinieciskais vadītājs Jānis Ozols: "Ar savu konkursu esam ceļā uz iekļūšanu Eiropas Grand Prix koru konkursu apritē, kur svarīgs ir gan koru snieguma līmenis, gan arī organizatoriskās un praktiskās lietas. Aicinām ikvienu interesentu bez maksas apmeklēt konkursa norises Dzintaru koncertzālē un izbaudīt tikai konkursiem vien raksturīgo azarta un sacensību garu."

Koru sniegumu vērtēs profesionāla starptautiska žūrija: spāņu komponists Havjers Busto, lietuviešu diriģents Lins Balandis, grupas The Real Group dibinātāja un ilggadēja dziedātāja, vokālās mākslas pasniedzēja Katarīna Henrisone no Zviedrijas, igauņu kordiriģents Rauls Talmars un komponists Andris Dzenītis.

Šī gada konkursa obligātā skaņdarba The Laughing Song autors ir Uģis Prauliņš. Obligātais skaņdarbs tapis ar Viljama Bleika dzeju. "Bleiks ir dzejnieks, kurš radījis darbus, kas apsteidza laiku - patiesībā viņš radīja romantisma, simbolisma, nacionālvēsturiskā misticisma aizmetņus brāļiem Grimmiem, Andersenam vai Dikensam raksturīgās noskaņās. Mans nodoms bija uzrakstīt opusu ar šo tekstu kā košu, enerģisku un domas raisošu. Dziesmas kodols ir ritmisks, perkusionistisks un līksms refrēns ha-ha-he," savu skaņdarbu raksturoja komponists.