"Mēs mīlam dzīvi un mīlam arī dzīvu mākslu," saka mākslinieks Reinis Dzudzilo, kurš kopā ar Kristu Dzudzilo, komponistu Kristu Auznieku un instrumentu meistaru Aleksandru Maijeru radījis īpašu darbu 14. Prāgas Scenogrāfijas kvadriennālei profesionāļu sadaļā.

Pasaulē lielākajā scenogrāfijas un teātra arhitektūras izstādē Prāgā, kas notiks no 6. līdz 16. jūnijam, piedalās arī Latvijas Mākslas akadēmijas Scenogrāfijas nodaļas 17 studenti. Šis ir mācību process un vienlaikus arī brīdis, kad māceklis pārtop jaunā māksliniekā.

"Vairāk kā gadu mēs strādājam saistībā ar Riharda Vāgnera daiļradi, precīzāk - operu "Klīstošais holandietis", jo tās impulss un ideja Vāgneram tapa, pārdzīvojot vētru, ar kuģi braucot no Rīgas uz Londonu. Arī mēs šo ekspozīciju vedam no Rīgas - šoreiz uz Prāgu," stāsta jaunais scenogrāfs Krišjānis Elviks.

"Visu, ko studenti izdarījuši, viņi to paveikuši ļoti personīgi, un tajā pašā laikā - pamācījuši savus skolotājus," uzskata režisors Viktors Jansons.

"Bet pamatu pamats ir tas, ko arī Vāgners uzsvēra - tā ir dramaturģija, tev jābūt stāstam, spēcīgam mītiskajam elementam, jābūt arī reālismam. Tev jāsadzīvo ar mītu pasauli. Ja tu būvē, tev jāsaprot, kas ir Skandināvijas mītu pasaule - kas tad ir tie fjordi, kur Vāgners pats ietriecās un pazaudēja nedēļas. Tas viss ir jāsaprot."

Vairāk un plašāk raidījumā!

3. jūnija "Pagrabu" pilnā apjomā aicinām skatīt šeit!