Aprīlī, džeza mēnesī, raidījumā „Pagrabs” viesojās Kristapa Vanadziņa trio!

Ieraudzījām džeza trio būtību un saspēles noteikumus tuvāk, ieklausījāmies mūzikā un stāstos, iekāpām „aizaugušajā mīlas dārzā” un asinājām prātu Gustava Māziņa digitālajā viktorīnā.

Kristapa Vanadziņa trio sastāvā muzicē vieni no mūslaiku Latvijas spilgtākajiem džeza mūzikas pārstāvjiem – komponists un pianists Kristaps Vanadziņš, sitaminstrumentālists Rūdolfs Dankfelds un kontrabasists Jānis Rubiks. Mūziķu paustās filozofijas trīs fundamentālie stūrakmeņi ir saspēle, kompozīcija un radīšana, kas kalpo par pamatu ansambļa individualitātei un kopējai idejai. Trio izceļas ar dzidru un niansētu skaņu, kas mijas ar tradicionālajiem saspēles paņēmieniem (swing, afro-influence) un Jaunās pasaules vēsmām (rubato, akadēmiskā un skandināvu mūzika). Mūzikā atrodama gan kreolu, gan Āfrikas un vudū ietekme, kas tiek jaukta ar Eiropas impresionismu, skandināvu un mūziķu pašu izcelsmes vietas skanējumu un tradicionālo mūziku.

Kristapa Vanadziņa trio maijā publikas rokās nodos vinila plati The Love Garden has Overgrown ("Mīlestības dārzs ir aizaudzis"), ko izdos neatkarīgās džeza un improvizētās mūzikas izdevniecība Jersika Records un tās prezentācija norisināsies 2021. gada pavasarī.