Raidījumā "Pagrabs" šoreiz - mūziķi Evija Vēbere un Toms Mikāls.

Evija septembrī klajā laidusi albumu "KĀ", kas ir Evijas Vēberes ceturtais studijas albums. 2018. gadā mūziķe izdeva savu pirmo soloierakstu latviešu valodā "Sirdsbūt", kas darināts uz visdažādākajiem sintezatoriem. "Sirdsbūt" atzīts par 2019. gada alternatīvās un indie mūzikas albumu, mūzikas ierakstu gada balvā "Zelta Mikrofons" 2015. gadā Evija Vēbere ar avantpopa duetu Howling Owl publicēja ierakstu Dance for Common Sense. 2014. gadā debitēja ar ierakstu Dream Whispers.

Jaunajā albumā "KĀ" ir astoņas dziesmas, un te var labi dzirdēt modulāro un citu sintezatoru saskaņas. Šajā albumā Evija laidusi klajā arī dziesmu sadarbībā ar reperi Ansi.

"Katrs albums ir kā manas dienasgrāmatas jauna nodaļa. Es esmu bezgala pateicīga par pēdējo gadu piedzīvojumiem un pārdzīvojumiem.

Viss, viss ir albumā, droši vien pat vairāk, nekā pati apzinos. Es lepojos ar paveikto kā vēl nekad agrāk. Ar milzīgu pacilājumu un pazemību vēlos teikt, ka kopdarbs ar Ansi ir labākais, ko līdz šim esmu radījusi. Ir liels gods izpausties repa mākslā blakus Ansim," stāsta Evija.

"Evija Vēbere ir boss. Tas man bija skaidrs jau tad, kad pirmoreiz dzirdēju un redzēju Eviju uz skatuves. Skaidrs bija arī tas, ka mums agrāk vai vēlāk kaut kas bija jāuztaisa kopā. Īsumā: tieši tā radās "Labs suns". Droši nepateikšu, ko šī dziesma nozīmēs jums, bet man tas pirmkārt ir sētā pieķēdēta suņa sapnis un reizē murgs. Sakāpināta, cilvēciska "pieķēdētā mentalitātes" epizode ar visiem tai piederīgajiem kontrastiem. Labs suns reizēm nav nemaz tik labs — bezizejas situācijas mēdz būt transformējošas, un pie ķēdes var ātri pierast. Viņš mums daudziem ir vienlaicīgi gan pazīstams, gan svešs. Iespējams, viņam visvairāk nepieciešama mīlestība, bet viņš darīs visu, lai tas nebūtu manāms. Tagad, kad dziesmai ir video versija, šķiet, ka kopā ar Toma vīziju tas viss ir aicinājums šajā distopiskajā ainā ieskatīties no sev ērtākā leņķa un šo situāciju un tās radīto labi pazīstamo izmisumu izjust, absorbēt un galu galā varbūt pat nedaudz saprast. Un kurš viņu vispār pielika pie ķēdes?" - tā Ansis.

Video radošo komandu veido režisors Toms Harjo, Agate Krista, Raitis Lapāns. Tērpus veidojuši Mareunrols. "Izdzirdot Eviju repojot, man skrēja skudriņas. Uzreiz kļuva skaidrs, ka būs ļoti interesanti skatīties, kā šis tandēms sadarbosies viens ar otru. Un sevišķi — viens pret otru. Tie bija milzīgi enerģijas lādiņi, ko sportiska dueļa garā pavērsām aci pret aci un skatījāmies, kurš izdzīvos. Izdzīvoja abi," komentē Toms.

Raidījumā "Pagrabs" skan saruna ar abiem mūziķiem par šodienu un viņu radīto mūziku, kā arī dzīvā muzicēšana.