Nonāksim vibrofonista un taustiņinstrumentālista Miķeļa Dzenuškas „Pritonā” (tāds nosaukums viņa debijas albumam), vērosim „Trauslu objektu pārvietošanu” Āgenskalnā un sarunāsimies ar trauslo objektu izveidotājām, kā arī izaicināsim atbildēt uz desmit Gustava Māziņa sagatavotajiem jautājumiem virtuālajā viktorīnā!

 

Miķelis Dzenuška

Miķelis Dzenuška ir vibrofonists un taustiņinstrumentālists, kursš absolvējis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas džeza nodaļu un darbojas tādos projektos kā BFNL un "KonBrio", kā arī regulāri papildina citus sastāvus gan kā solo instrumentālists, gan kā aranžētājs un producents. Viņš šogad saņēmis prestižo Nika Gothema balvu par sasniegumiem mūzikā.

Albums "Pritonā" tapis mājas apstākļos karantīnas laikā, un tajā apvienotas džeza, fanka, popmūzikas un elektroniskās mūzikas ietekmes.

Albuma tapšanā piedalījušies vairāki jaunie latviešu mūziķi: Jēkabs Zemzaris (bungas), Rūta Sīpola (flauta), Svens Vilsons (ģitāra), Kārlis Feldbergs (trombons), Artūrs Sebris (saksofons) un citi.

„Trauslu objektu pārvietošana”

Āgenskalna tirgus darba laikā līdz 31. oktobrim vēl var apskatīt Andas Poikānes, Beates Poikānes un Marijas Luīzes Meļķes darbu "Trauslu objektu pārvietošana". “Trauslu objektu pārvietošana” pārnēsājamie, figurālie papīra objekti ir pretstatā tradicionālajai tēlniecībai - statiskai, neizkustināmai, smagai un izturīgai. Delikātais materiāls tos padara skičveidīgus kā maketus, kurus var pielaikot pilsēta un tās iemītnieki. Skulptūras ceļos no viena īpašnieka pie nākamām, lai īslaicīgi mitinātos publiskos vestibilos un intīmās dzīvojamās telpās, rodot iespēju ikvienam ar skulptūru pabūt tuvplānā, piemēram, ienest pieminekli virtuvē.