Šoreiz runājam par vērtībām un pārvērtībām. Kādas vērtības varam atrast dažādos mākslas žanros? Kādas vērtības ir būtiskas māksliniekiem?

15. martā Latvijas Mākslas akadēmijas aulā noslēdzās izstāde "SEB stipendija glezniecībā", kuras tēma bija "Vērtības". Paziņots laureāts un Skatītāju simpātiju balvas ieguvēja - Krišjānis Elviks un Lauma Kokoreviča. Kur, kā un kādas vērtības viņi saredz? Atbildi uz šo jautājumu uzzinām, ar abiem jaunajiem māksliniekiem satiekoties virtuāli.

Vērtība var būt gaiss, cilvēks, ūdens… kas vēl? To lūkojam uzzināt ne tikai caur šīs izstādes prizmu, bet aicinot uz sarunām arī mūziķus, māksliniekus un tverot to visu plašāk.

Raidījumā viesojas Latvijas Mūzikas akadēmijas džeza kombo, kas ne tikai spēlē, bet arī stāsta par savu braucienu uz Amerikas Savienotajām Valstīm. Vai džeza pasaule arī Amerikā ir piedzīvojusi pārvērtības un kādas džeza vērtības joprojām tiek praktizētas? Uz šādu jautājumu noteikti varēs atbildēt Mūzikas akadēmijas džeza katedras vadītājs Indriķis Veitners.

Satiekam arī grupas DAGAMBA mūziķus - Valteru Pūci un Daini Teni, kuri uz pārvērtībām izaicina Čaikovski.

Izvaicājam arī mākslinieci Sandru Strēli, jo Rīgas Mākslas telpā gaidāma viņas personālizstāde "Nostalģija".

Bet "Pagraba" sākumā tiekamies ar mūziķi Edgaru Mākenu, kuram arī ir kas stāstāms par vērtībām un pārvērtībām...