Sezonas noslēguma raidījumā "Pagrabs" esam tālumā un klātbūtnē, runājam par bezmiegu, saknēm un tāliem galamērķiem.

Klātbūtni piedāvā Jāņa Ruņģa trio, kurā kopā ar Jāni Ruņģi (ģitāra, balss) muzicē Kaspars Vizulis (bass) un Rinalds Maksimovs (bungas). Starpdisciplinārajā sarunā piedalās arī jaunie fotogrāfi Paula Jansone un Georgs Avetisjans, kā arī Mariona Baltkalne no Latvijas Kultūras akadēmijas.

Par Jāni Ruņģi profesionāļi teic – no savas ģitāras viņš spējot izvilināt brīžiem pat neiespējamas skaņas. Un tā ir tiesa: Jānis ir viens no ekspresīvākajiem un daudzpusīgākajiem jaunajiem mūziķiem. Pērn klajā nācis viņa radītā koncepta “Jāņa Ruņģa Klātbūtne” debijas albums “Ārpus Prātus”, kas tapis ilgi, pārdomāti un ļoti, ļoti pamatīgi...

Lielāko daļu ierakstos dzirdamo instrumentu Jānis iespēlējis pats, un arī visas dziesmas iedziedājis pats. Viņa sabiedrotie šajā projektā – bundzinieks Rūdolfs Dankfelds, čellists Valters Pūce un Gatis Zaķis, kurš vienā dziesmā iespēlējis perkusijas, bet pārsvarā rūpējies par augstvērtīgu skaņu un devis vērtīgus padomus. Albuma vāciņu rotā Didža Bardo efektīgais mākslas darbs “Psihedēliska sirds”.

Georgs Avetisjans (1985) ir armēņu izcelsmes latviešu fotogrāfs, kurš vizuālo detaļu un tekstu piesātinātajos projektos pievēršas savām saknēm – gan Kaltenei, no kuras viņš nācis, gan Armēnijai, ar ko mākslinieku saista viņa tēva dzimta. Viņš interesējas par daudzslāņainu, pētniecībā balstītu stāstniecību par mūsdienās aktuāliem jautājumiem, skatot tos vēsturiskā un etnogrāfiskā kontekstā, balansējot starp poētismu un dokumentālismu. Interesējas arī par grāmatu dizainu un grāmatu kā mākslas priekšmetu.

Paula Jansone (1993) ir latviešu vizuālā māksliniece. "The Pearls of the Atlantic" ir viņas pirmais fotoprojekts. Tajā skatāmi viņas vērojumi un iespaidi, kopā ar vecvecākiem ceļojot pa Madeiru, kas saukta par "Atlantijas pērli".

3. jūnija raidījums "Pagrabs" pilnā apjomā baudāms šeit!