Sezonas noslēguma raidījumā "Pagrabs" esam tālumā un klātbūtnē, runājam par bezmiegu un tāliem galamērķiem. Galvenās pieturvietas - Argentīna, Prāga un Maskava...

Studijā viesojas komponists Jēkabs Jančevskis un diriģents Jurģis Cābulis - saruna, protams, par Jēkaba uzvaru starptautiskajā komponistu konkursā Rostrum. Sarunā piedalās Kultūras akadēmijas studentes Mariona Baltkalne un Melisa Kaškura.

Proti, 17. maijā Argentīnā noslēgusies ikgadējā UNESCO Starptautiskā komponistu jaundarbu skate Rostrum. Jauno komponistu grupā vecumā līdz 30 gadiem galveno balvu ieguvis latviešu komponists Jēkabs Jančevskis par kompozīciju When.

Jēkaba skaņdarbs jauktajam korim un čellam When ir kā vēstījums par mūžību. Šajā stāstā izmantotas Viljama Šekspīra rindas: "Un, kad viņš mirs, / Ņem pārvērt viņu mazās zvaigznītēs, / Tad debess seja atmirdzēs tik skaista, / Ka visa zeme nakti iemīlēs." (Kārļa Egles tulkojums)

When pirmatskaņoja Latvijas Radio koris, čellists Kristaps Bergs un diriģents Kaspars Ādamsons, taču to atkārtoti pavisam nesen kopā ar skaņu režisoru Normundu Slavu Latvijas Radio studijā ieskaņoja diriģents Jurģis Cābulis, čellists Kristaps Bergs un Rīgas Doma kora skolas jauktais koris. Turklāt šis ir viens no šīs komandas ierakstiem, kas būs klausāms arī apjomīgākā Jēkaba Jančevska autoralbumā.

3. jūnija "Pagrabu" pilnā apjomā aicinām skatīties šeit!