"Pagrabs" šoreiz īpaši pievēršas radīšanas un darbnīcu procesiem...

Skatīties videoierakstu...

* Iedvesmojoties no jaunākās latviešu dzejas izlases “Kā pārvarēt niezi galvaskausā”, ko sakārtojis Artis Ostups, runājam par jauno dzeju un lasām to. Viesos - Anna Belkovska, Kirils Vilhelms Ēcis un Lauris Veips.

* Vai improvizējot ir iespējams radīt dzeju? Zinām, ka mūziķis Rihards Fedotovs daudz nodarbojas ar improvizāciju - gan radot savu elektronisko mūziku, gan aicinot uz “Radošajām darbnīcām” dažādus mūziķus un kopā radot neaizmirstamus vakarus. Arī Rihards jeb Rick Feds ir mūsu viesu vidū un rada muzikālu pārsteigumu uz vietas.

* Raidījuma gaitā top arī keramiski brīnumi. Kādi ir mīti par keramiku un kā tos spēj lauzt cilvēki, kuri šobrīd studē keramiku Latvijas Mākslas akadēmijā? Kāds ir šis keramikas vilinājumus un mūžīgā mīlestība pret keramiku? Kā un kur ir iespēja papildināt zināšanas par mākslas darbu radīšanu, ņemot talkā mālu, procelānu un vēl citu materiālu? Par to raidījumā stāsta Latvijas Mākslas akadēmijas studenti Marta Prēdele, Egija Damberga un Aivars Baranovskis, kā arī jau starptautisko pieredzi guvušais keramiķis, LMA absolvents Kaspars Geiduks.

* Noslēgumā “Pagrabā” ienāk MALKA 2018. "Malka 2018" ir trīs Latvijas radošo augstskolu – Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA), Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) un Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) – pirmais kopprojekts akadēmiju pastāvēšanas vēsturē, kas Latvijas valsts simtgadē rezultējies etīžu skatē. Etīžu tēmas šogad bija saistītas ar mūziku, un tika izspēlēti vairāki mūzikas termini, piemēram, četrbalsība, kadence, kanconeta, ģenerālpauze un citi. Arī dzīvajā video tiešraidē redzam vienu no etīdēm un ieklausāmies sarunās, lai noskaidrotu, ko studenti domā par šo iespēju - sadarboties. Studijā viesojas Sabīne Zeinalova, Sanita Skvarnaviča, Tomass Tulinskis, Raimonds Petrovskis, Anna Klišāne, Mārtiņš Gūtmanis un Aina Bikše.