Kaut arī vokālo apvienību "Insomnia" Gustavs Melbārdis un Roberts Memmēns nodibinājuši pērn novembrī, tā jau pārliecinoši sevi pieteikusi starptautiskajā apritē, iegūstot otro vietu vienā no pasaules vadošajiem a cappella konkursiem - "Moscow Spring A Cappella".

Festivāls, kas vienlaikus ir sīvs konkurss, norisinājās no 1. līdz 12. maijam Maskavā, un šogad pulcēja vairāk nekā 200 grupas no 45 valstīm. Savā kategorijā muzikālā apvienība "Insomnia" cīkstējās ar vēl 65 grupām. Konkurss noritēja Maskavas centrā uz 45 skatuvēm, uz kurām dalībnieki ik dienu izpildīja trīs četrus koncertus.

"Skaitļi un apjomi festivālā ir tiešām lieli, tieši tāpat kā ar mūziku – tā skanēja visur, un visur cilvēki priecājas un tiešām izbaudīja a cappella žanru. Esam ļoti laimīgi, ka varējām būt daļa no tā," stāsta Gustavs Melbārdis.

"Jaunam sastāvam tas ir vislabākais, kur aizbraukt, it sevišķi, ja vēl tiec pamanīts," ir pārliecināts Roberts Memmēns.

Gustavs stāsta – festivāla koncepts ir ļoti interesants: "Koncerti pārsvarā tiek sniegti vietējiem iedzīvotājiem, un paralēli tu nezini, kurā koncertā atnāks žūrija. Visi koncerti tiek filmēti, līdz ar to profesionalitātei jābūt visaugstākajā līmenī katrā koncertā.

Sajūta ir tāda, kādai tai vajadzētu būt katrā koncertā. Jo it īpaši jaunam sastāvam ir grūti to apzināties un pierast pie apstākļiem.

Tik daudz koncertu, cik mēs tur izpildījām – tā bija milzīga laime un pieredze atrasties tur."

Kopumā sešu dienu laikā grupa sniegusi 14 koncertus un saliedējusies gan profesionāli, gan draugu lokā.

"A cappella žanrs pieprasa milzīgu, ilggadēju darbu, bet mēs esam sasparojušies," stāsta Melbārdis. "Mums abiem ar Robertu paveicies, jo esam darbojušies ļoti plašā un jaukā atmosfērā – vienmēr tik daudz talantīgu cilvēku mums bijis apkārt… Līdz ar to, ka Robertam jau bija pieredze šajā žanrā, nolēmām izveidot paši savu sastāvu, un te nu mēs esam – drīz jau būs gads. Esam atspērušies un gatavi šo žanru attīstīt arī Latvijā – tieši kā jaunieši."

Vairāk un plašāk - raidījumā!

3. jūnija "Pagrabu" pilnā apjomā aicinām skatīties šeit!