Latvijas Radio Multimediju studijā viesojas dejotāja un horeogrāfe Alise Madara Bokaldere ar stāstu par kustību izrādi “Lolojums”, līdzi aicinot arī izrādes mūzikas autoru Artūru Strautmani.Bet par savu personālizstādi vēsta māksliniece Emma Sofia. "Pagraba" muzikālie viesi - Aleksandra Line, Toms Mikāls un Artis Orubs ar projektu "Klausies. Слушай. Listen". Lūkojam, kā varam paraudzīties uz sevi, atrast savu iekšējo "es" un klausāmies...

Kustību izrāde "Lolojums"

Izrāde ir par skatu uz sevi, savu iekšējo "es". Atspulgā varam paraudzīties savā vizuālajā tēlā, ķermenī, kas mūs nes, ko mēs kustinām. Ja spētu palūkoties tālāk par vizuālo, vai spētu ieraudzīt to, kas mums patiešām skatās pretim - tas, ko paši dēvējam par sevi. Ieraudzīt sevi plašāku, mazliet citādā gaitā, citā laikā, liekot katram solim tikt manītam, vēršot uzmanību pāri fiziskajām robežām, cerot sameklēt sevī mieru.

Radošā komanda:
Horeogrāfija - Alise Madara Bokaldere
Izpildījums - Alise Putniņa, Taisija Frolova
Mūzika - Artūrs Strautmanis
Scenogrāfijas un kostīmu māksliniece - Paulīne Kalniņa
Horeogrāfa asistente - Eva Kronberga
Producenti - Laine Pole, Dinija Pūga un Horeogrāfu asociācija

***

"Klausies. Слушай. Listen"

Šis projekts ir Aleksandras Lines rakstītā dzeja improvizētās džeza mūzikas pavadījumā, ko komponē un izpilda džeza mūziķi ar starptautisku pieredzi: Artis Orubs (sitaminstrumenti, perkusijas), Toms Mikāls (taustiņinstrumenti, efekti) un Dominykas Vyšniauskas (LT) (pūšaminstrumenti).

Projekta nosaukums ir ass un vienkāršs aicinājums ieklausīties — gan dzejā, gan mūzikā, tekstos, kas ir oriģināli rakstīti trijās valodās. Šobrīd lielākā daļa literāro darbu ir segmentēta samērā šauram mērķa auditorijas lokam, tomēr šis variants ļauj vienu kultūras produktu patērēt lielākai daļai mērķa auditorijas dažādu sociokulturālu aspektu klausītajiem dažādās telpās — un valodās.

2018. gadā grupai iznāca debijas albums "17". Šis nosaukums ir vienlaicīgi arī paša pirmā ierakstītā skaņdarba teksta nosaukums: pirmais teksts sākas ar vārdiem “17 sekundes līdz maijam”, vēstot par pavasara gaidām, gaišuma priekšnojautu, mīlestības un pasaules izzināšanas ceļojuma priecīgo sākumu. Albumā ir iekļautas 15 kompozīcijas latviešu, krievu un angļu valodā.

Janvārī "17" tika nominēts Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvai Zelta Mikrofons 2019 kategorijā "Labākais džeza, blūza vai soul mūzikas albums".