26. un 27. novembrī "Suns Studija" Magoņu ielā 9a pirmizrādi piedzīvos jau septembrī plānotā kustību izrāde "Lolojums". Horeogrāfes Alises Madaras Bokalderes un domubiedru veidotais iestudējums ir stāsts par skatu uz sevi, savu iekšējo "es".

Atspulgā varam paraudzīties savā vizuālajā tēlā, ķermenī, kas mūs nes, ko mēs kustinām. Ja spētu palūkoties tālāk par vizuālo, vai spētu ieraudzīt to, kas mums patiešām skatās pretim – tas, ko paši dēvējam par sevi? Ieraudzīt sevi plašāku, mazliet citādā gaitā, citā laikā, liekot katram solim tikt manītam, vēršot uzmanību pāri fiziskajām robežām, cerot sameklēt sevī mieru…

Alises Madaras Bokalderes iestudējumā piedalās dejotājas Alise Putniņa un Taisija Frolova, mūziku veidojis Artūrs Strautmanis, scenogrāfiju un kostīmus – māksliniece Paulīne Kalniņa, horeogrāfes asistente ir Eva Kronberga, bet producenti – Laine Pole, Dinija Pūga un Horeogrāfu asociācija.

Uz jautājumu, kāds ir izrādes mērķis, Bokaldere uzsver: "Katram skatītājam tas jāsameklē pašam. Man tas ir miera meklējums – ne tikai abstraktā veidā, bet gluži reāli: katru reizi, kad noskatos izrādes mēģinājumu, izrādes beigās esmu mierīgāka – ar cerību, ka tā tas nostrādās arī uz skatītājiem. Taču īsti jau to nevaru paredzēt – tikai pēc tam varēšu uzzināt…"

Horeogrāfe arī neslēpj: "Man "Lolojums" ir kaut kas izlolots, kaut kas, pie kā mēs esam strādājuši, par ko rūpējušies un caur sevi ņēmušies, ko veidojuši un arī centušies izveidot. Man jau šķiet, ka mēs visu laiku dzīvē mēģinām kaut ko izveidot vai sasniegt, domājot – šis ir nākamais solis, un, lūk, šis atkal – nākamais. Un ir ļoti svarīgi caur to visu meklēt arī mieru, bet katru reizi, kad mēs to sameklējam, tā savā ziņā ir kā tāda maza nāvīte. Jo – ja viss apstājas, tad vienīgais, kas atliek, ir nākamā elpa. Arī mirklis pēc katras izelpas un pirms nākamās elpas – arī tā ir maza nāvīte. Un tad jautājums, ko mēs ar to darām un kā mēs to meklējam."