"Pagrabā" viesojās Ilmārs Šlāpins, Ritums Ivanovs, Sandra Strēle, Aiga Dzalbe, Marta Smilga, Santa Šillere ar kvintetu, Vladlens Bahtins jeb Vencheska Baltique, Kristīne Balanas un citi!

Vai mūsdienās klasiskajai mūzikai pietiek ar virtuozitāti, muzikalitāti un izcilu sniegumu? Vai klasiskās mūzikas aprindās ir jādomā par smalku dizaineru apģērbu, lai tiktu pienācīgi uztverts un ievērots. Kā atrast balansu, lai viens neaizēnotu otru un kā pieņemt, ka abi var labi līdzās pastāvēt. Vijolniece Kristīne Balanas dalījās ar savu pieredzi un viedokli šajos jautājumos.

Ko nozīmē būt atšķirīgam? Kas ir drag queen un kāpēc reizē tik daudzi jaunieši tam seko līdzi, bet joprojām Latvijā par to ir tik daudz aizspriedumu? Vai drag queen ir māksla? Par šo tematu runāja Latvijas Kultūras akadēmijas students Vladlens Bahtins jeb Vancheska Baltique. Ar kritiku Vladlens nevienu reizi ir sastapies, bet kā šodienas kultūras cilvēki redz kritiku mākslā?

Mākslas zinātnes maģistratūras students Uldis Pētersons uz sarunu tiešraidē aicināja Latvijas Mākslas akadēmijas docenti Aigu Dzalbi, mākslinieku Ritumu Ivanovu, gleznotāju un LMA mākslas zinātnes studenti Sandru Strēli, kā arī publicistu, filozofu, bijušo kultūras portāla “Satori” galveno redaktoru Ilmāru Šlāpinu.

Kādas ir mākslas attiecības ar kritiķiem, kā jūs uztverat kritiku? Tie ir jautājumi ar kuriem saskaras mākslas pārstāvji. Bet kritika ir. Kritikas spēks un attiecības ir atkarīgas no medijiem. Ko var un nevar mākslas kritiķis? Vai kritikai ir jābūt tolerantai? Kritikas nozīmē mākslinieka daiļradē? Vai Latvijā ir kvalitatīva mākslas kritika?

2018. gada rudenī Latvijas Mākslas akadēmija prezentēja jauno LMA mājaslapu, kurā tika rasta vieta arī topošo mākslas zinātnieku un kritiķu publikācijām. Meklē tās šeit

Mūziku „Pagrabā” ienesa Marta SmiLga un Santas Šilleres džeza kvintets!

Marta SmiLga ir eksperimentāls ambientās mūzikas projekts, kuru pārstāv Līga Smirnova, bijusī JVLMA muzikoloģijas programmas studente. Lietojot tikai elektroniskos mūzikas instrumentus, pārsvarā modulāros sintezatorus, tiek radītas piesātinātas, kosmiskas skaņu ainavas, kas dažkārt rosina fantāzijas par ceļojumiem atklātā kosmosā... Līga šobrīd strādā arī kā Latvijā bāzetā modulāro sintezatoru ražotāja Erica Synths produktu speciāliste un viņa ir viena no SHAPE platformas māksliniekiem, kurai to nominējis festivāls "Skaņu mežs".

Savukārt, Santa Šillere aizvadīto pusgadu pavadīja ERASMUS studijās Polijā. Kā Polijas džeza aina atšķiras no tās, ko redzam šeit Latvijā? Santa gatavojas arī Riga Jazz Stage konkursam un tāpat kā Marta SmiLga muzicēs festivālā "decibels".