Raidījuma “Pagrabs” 2020. gada pirmajā raidījumā - provokatīvas spēles mākslā. Spēles noteikumus diktē Latvijas Mākslas akadēmijas studente, tēlotājmāksliniece Ance Vilnīte un mūziķe Elizabete Balčus.

Performances, citu tautu kultūru iespaidi, paralēlās pasaules un māksla akadēmiskā vidē slēpjas zem vienas lielas tēmas: PROVOKĀCIJA. Ko tad īsti nozīmē provokācija? Savu skatu uz to mums sniedz jaunais filosofs Toms Babincevs un mākslas vēsturnieks Uldis Pētersons.

Diskusiju papildina arī muzikāli priekšnesumi no Elizabetes Balčus puses, kura visā mūzikas radīšanas procesā ieslīgst tādā kā savā pasaulē. Viņas mūzika ir viņa pati. Ir mūziķi, kas raksta arī dzeju, bet Elizabete raksta zemapziņu, turklāt raidījumā Elizabete piedāvā arī pirmatskaņojumu jaunai kompozīcijai.

Savukārt Ance Vilnīte savā daiļradē kā augstāko vērtību izvirzījusi tiekšanos pēc patiesības, kas arī raksturo viņas darbus, sakot, ka svarīgākais ir vēstījums un tas, ko vēlies ar savu darbu paveikt, jo skaistu bezjēdzīgu objektu pasaulē jau ir gana.

Galu galā māksla ir visspēcīgākais ierocis, lai runātu par grūto un ļoti svarīgo.