13. februārī pieci Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas džeza katedras studenti kopā ar tās vadītāju Indriķi Veitneru devās uz Amerikas Savienotajām Valstīm, kur pavadīja divas nedēļas, pārstāvot Latvijas mūzikas akadēmiju 47. The Great Plains džeza festivālā Omahā, Nebraskas štatā.

Šis festivāls notika jau 50. reizi, un šogad tajā piedalījās 52 bigbendi no visas Amerikas. Latvijas mūziķi bija vienīgie ārzemju pārstāvji.

Festivālu klausījās tiesneši, kuru starpā bija arī mūsu Indriķis Veitners. Ik gadu uz festivālu dodas zvaigznes, un šogad tas bija Kriss Bergs, kuru varētu salīdzināt ar leģendāro Gordonu Gudvinu.

Latviešu mūziķi Latvijas Mūzikas akadēmiju pārstāvēja, izpildot arī latviešu leģendārā džezmeņa Gunāra Rozenberga kompozīciju Secret Love Indriķa Veitnera vadībā.

Seksteta sastāvā Latviju pārstāvošie džeza mūziķi sniedza koncertu arī Omahā nesen atvērtajā džeza klubā The Jewell, viesojās pie Amerikas latviešiem Linkolnā, apciemoja Čārlija Pārkera (Charlie Parker) dzimto Kanzassitiju, kā arī neizpalika bez piedzīvojumiem patrāpoties ceļā vienai no pēdējā laika lielākajām sniega vētrām Nebraskas štatā...

Vai džeza pasaule arī Amerikā ir piedzīvojusi pārvērtības un kādas džeza vērtības joprojām tiek praktizētas? Uz šādu jautājumu atbildi sniedz JVLMA Džeza katedras vadītājs Indriķis Veitners.

***

25. marta "Pagrabs" pilnā apjomā skatāms un klausāms šeit: