Pēc neliela pārtraukuma pie klausītājiem un skatītājiem atgriežas raidījums "Pagrabs"! Arī jaunajā startā - tikšanās ar dzīvo mūziku no Latvijas Radio multimediju studijas, sarunas ar aktīviem un jauniem kultūras pārstāvjiem Latvijā un arī kāds sezonas jaunums…

Skatīties raidījuma videoierakstu...

 

Ar dzīvo mūziku un vitāliem stāstiem par ceļošanu, koncertiem, mūzikas radīšanu un jauna albuma tapšanu neierastos apstākļos studijā viesojas ģitārists Reinis Jaunais.

Reinis ir viens no pazīstamākajiem jaunās paaudzes ģitāristiem Latvijā. Reti kurš mūziķis var lepoties ar tik aktīvu koncertdarbību kā Reinis - mūziķis sniedz ap 250 uzstāšanās gadā, regulāri koncertējot gan lielākajā daļā Eiropas valstu, gan arī ārpus tās, piemēram, Turcijā, Austrālijā un Jaunzēlandē. Reiņa Jaunā instrumentālās kompozīcijas var atpazīt seriālos, kā arī TV un radio raidījumos, citas dziesmas savukārt pabijušas Latvijas radiostaciju topos. Klausītāju iemīļoti ir mūzikas video, kuri filmēti skaistās vietās mūziķa nebeidzamo ceļojumu laikā. Reinis var arī lepoties ar bagātīgu diskogrāfiju - mūziķis izdevis 6 oriģinālmūzikas albumus, bet viņa īpatnējo ģitārspēles manieri reizēm var atpazīt arī citu Latvijas mūziķu dziesmu ierakstos, kuros Reinis ir uzaicināts piedalīties kā ciemiņš.

Reinim drīzumā ir gaidāms jauns mūzikas albums "Zeme". Albumā būs iekļautas 12 kompozīcijas un tā ierakstā ir iesastīti 11 mūziķi no dažādām valstīm (Erna Daugaviete (čells, LV), Harry Vagrant (Santurs, LV), Oskar Stenmark (mežrags, SE), Rob van Barschot (Guda bunga, NL), Ieva Supjeva (flauta, LV), Ernests Mediņš (vibrafons, LV), Regan Awale (sārods, NP), Kenta Hayashi (elektriskā ģitāra, JP), Craig Sutton (klasiskā ģitāra, UK), Balázs Dankó (vijole, HU), Ivars Štubis (basģitāra, LV/ AUS)).

"Zeme ir mūsu planētas nosaukums, kuru par mājām sauc visi pasaules iedzīvotāji. Vienlaikus nosaukums simbolizē zemi, no kuras auglības mēs visi esam kritiski atkarīgi. Pandēmijas izraisītās krīzes laikā mēs varējām apjaust, cik ļoti planētas iedzīvotāji ir savstarpēji saistīti, jo ekonomiskās un arī kulturālās globalizācijas dēļ mūsu darbības var novest pie sekām otrā pasaules malā. To atspoguļo gan Austrālijas ugunsgrēki, kuru dūmu gredzeni apvija planētu, gan vīrusa straujā izplatība, četros mēnešos nokļūstot teju katrā valstī, gan arī pozitīvi piemēri, tādi kā dažādu cilvēktiesību kustību rašanās, kuras ar sociālo tīklu palīdzību lavīnveidīgi izplatījās pa visu pasauli. Jaunā koncertprogramma un gaidāmais albums manifestē starpkultūru dialogu, solidaritāti un toleranci šajā sarežģītajā pasaules vēstures brīdī,'' tā par gaidāmo albumu stāsta tā idejas autors Reinis Jaunais.

Šajā reizē lūkojam arī uztvert atmosfēras stīgu un domu dziļumu Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas skolā, vaicājot skolas audzēkņiem par ģeniāla mākslinieka būtību.

Savukārt "Pagraba" jaunums – izzinošs, dinamisks, digitāls, un tajā varēs iesaistīties jebkurš interesents. Proti, "Pagrabs" piedāvā digitālu viktorīnu – uz desmit Gustava Māziņa sagatavotiem jautājumiem (kuriem būs četri atbilžu varianti) varēs atbildēt ikviens raidījuma skatītājs un klausītājs, un uz tiem atbildēs arī mūsu uzaicinātie viesi. Šoreiz tie ir Latvijas Kultūras akadēmijas skatuves un audiovizuālās mākslas festivāla "Patriarha rudens" pārstāvji – kino režisors Matīss Kaža, teātra mākslas pārstāvis, režisors Mārtiņš Kagainis, audiovizuālais mākslinieks un režisors Rūdolfs Deinats un producente Elizabete Vuškāne.

Arī ar jautājumu spēles vadītāju Gustavu Māziņu mūsu klausītāji satiekas pirmo reizi. Pats Gustavs par sevi saka tā: "Lai arī šobrīd daļu nedēļas pavadu Rīgā, Latvijas Kultūras akadēmijā, esmu Gustavs no Valmieras, tā arī mani var atrast sociālajos tīklos. Prieku gūstu, iepriecinot citus – rīkojot dažādus pasākumus, fotografējot, sarunājoties un pa reizei uzcepot kādu kūku. No "Pagraba" ceru izvilināt visus tos, kas vēlas uzzināt, jo nezināt nav kauns – kauns ir negribēt zināt!"

!!! Digitālā viktorīna atrodama saitē ej.uz/pagrabaspele. Lai tajā piedalītos, jāievada spēles kods, ko uzzinām raidījuma sākumā.