Ko domā, kā jūtas un kā darbojas topošie un jaunie profesionāļi, entuziasti mākslu un radošo nozaru jomās?

Turpmāk reizi mēnesī "Pagrabā" satikies jaunie mūziķi, mākslinieki, dejotāji, rakstnieki, multimākslinieki un arī kultūras nozaru teorētiķi, uz Radiomājas "pagrabu" - Latvijas Radio Multimediju studiju - atnesot svaigākās domas, idejas, radošās aktivitātes.

Būs aktuālas sarunas, būs diskusijas par interesantiem notikumiem un arī nopietnām tēmām, taču līdzās tām skanēs reizēm nenopietna, reizēm - arī akadēmiski interesanta un koša dzīvā mūzika.

Labi zinām, ka virkne talantīgu jauniešu devušies studēt arī ārpus Latvijas, un bieži par viņu sasniegumiem un panākumiem publiski nemaz neuzzinām vai pat plašajā informācijas gūzmā nepamanām, tālab arī katru reizi "Pagrabā" gaidāma kāda svarīga ziņa vai pieredzes stāsts, ķerot mūsējos plašajā pasaulē.

Jau pirmajā raidījumā sazināmies ar komponistu un kontrabasistu Raivi Misjunu, kurš nupat absolvējis Londonas Karalisko mūzikas akadēmiju un šobrīd piedzīvo īpašu koncerttūri orķestrī, ko vada leģendārais maestro Džons Eliots Gārdiners.

Pirmajā "Pagraba" pārraidē iekļauta arī diskusija par Rīgā notiekošo Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāli (RIBOCA). Diskusijā par laikmetīgo mākslu tiekas dažādu radošo nozaru skatījumi, aktualizējot būtiskus jautājumus par mākslas uztveri. Kā uz vienu darbu raugās mūziķis, kultūras teorētiķis un gleznotājs? Diskusijā piedalās studenti no Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas, Latvijas Mākslas akadēmijas un Latvijas Kultūras akadēmijas. Visu trīs augstskolu studenti uzdod kādu jautājumu arī RIBOCA organizatoru pārstāvim un kādam māksliniekam, kura darbs arī biennālē skatāms.

Pieminētās trīs augstskolas ir trīs svarīgi stūrakmeņi visā turpmākajā raidījuma "Pagrabs" gaitā – te viesosies studenti, un studenti arī piedalīsies raidījuma radošajā sagatavošanas procesā.

10. septembrī neizpaliek arī dzīvā mūzika. Studijā viesojas divi jaudīgi džeza mūzikas sastāvi. Vienā no tiem muzicē Mūzikas akadēmijas 2. kursa džeza studenti, bet otrais sastāvs ir labi pazīstamā grupa Very Cool People, kuras enerģija un dzīvesprieks ātri pielīp visiem, kas to klausās.

Visbeidzot, izskan arī stāsts par topošo laikmetīgās dejas izrādi un nelielas studentu aptaujas, sagaidot jauno mācību gadu, viesiem spraigi mainoties, satiekoties, iepazīstoties un mazliet aizmirstoties, ka ir tikai pirmdiena…