Pirmo reizi veram vaļā ierakstu kompānijas Odradek izdoto albumu Baltic Concertos (2018), kurā solists ir lietuviešu meistars un kamerorķestra Kremerata Baltica koncertmeistars, vijolnieks un nepieciešamības gadījumā arī diriģents Džeralds Bidva.

Trīs komponistu – Pētera Vaska (Vox Amoris), Juļus Juzeļūna (Koncerts ērģelēm, vijolei un stīgu orķestrim), un Anatolija Šenderova (Koncerts vijolei un kamerorķestrim) partitūras izlasītas kopā ar Lietuvas kamerorķestri. Pie vadības pults gan pieredzes bagātais Modests Pitrens, gan jauna, daudzpusīga mūziķe – ērģelniece, dziedātāja un arī diriģente Adrija Čepaite.

Tieši šajās dienās Kremerata Baltica noenkurojusies Latvijā, lai pēc 8. februārī Dzintaru koncertzālē aizvadītās uzstāšanās turpinātu darbu Latvijas Radio I studijā, īstenojot jaunu un izaicinošu Bēlas Bartoka mūzikai veltītu projektu. Par to plašāku sarunu ar Džeraldu Bidvu klausieties 16. februārī plkst. 9.30, bet šoreiz mūziķis stāsta par tvarta Baltic Concerti ieceri, cita starpā uzsverot lūk, ko: "Koncepcija bija skaidra jau no paša sākuma - man gribējās šo disku veltīt mūzikai, kas sacerēta tieši šeit, Baltijas reģionā," sarunā ar Marutu Rubezi neslēpj lietuvietis Džeralds Bidva, kurš Latvijā jūtas kā mājās. "Man ir ļoti svarīgi šie komponisti - katram no viņiem ir savs spilgts rokraksts un ciešas saites ar mūsu zemi, mūsu Baltijas tautām. Piemēram, Pētera Vaska mūzika ir tikpat skaista kā mūsu daba. Mīlestība pret cilvēkiem un savu dzimto Baltijas krastu – tas viss ir viņa mūzikā.”

Albumu 16. februāra raidījumā "Orfeja auss" analizēs vijolniece Agnese Kanniņa, diriģents Artūrs Gailis un pārraides vadītājs Orests Silabriedis.