Sagaidot komponista Karla Reinekes divsimto gadskārtu šogad, ierakstu firma Hyperion klajā laidusi trīs viņa klavierkoncertu albumu, kuru ieskaņojis pianists Saimons Kalagams un Sv. Gallenas orķestris Modesta Pitrena vadībā.

Autoritatīvajā izdevumā BBC Music Magazine albumam veltītajā recenzijā lasām:

„Kurš ir kaut ko dzirdējis no Karla Reinekes? Es ne, - man jāatzīst. Un nav brīnums, ka Džeremijs Nikolass velta vai pusi no tvarta bukleta priekšvārda, lai detalizēti aprakstītu, cik ražīgs un ietekmīgs bija šis pianists, vijolnieks, diriģents, aranžētājs un skolotājs, tieši kā komponists, pat ja viņa mūzika jau sen izkritusi no koncertzāļu aprites.

Karls Reineke dzimis gadā, kad Šūberts komponēja savu kvartetu „Nāve un meitene," bet miris, kad Albans Bergs uzrakstīja savu Trešo kvartetu – 1910.

Uz koncertu skatuvēm Karls Reineke bija skaļš un vadošs vārds visu romantisma laiku.  Viņa audzēkņi Leipcigas konservatorijā bija Grīgs, Salivans, Stenfords, Albeniss un Bruks. Un viņam bija visai neparastas pretenzijas uz slavu: viņš ir sacerējis vienu no divām zināmajām 19. gadsimta klaviersonātēm kreisajai rokai; pēc dzimšanas laika viņš bija visagrāk dzimušais mūziķis, kurš jelkad ir ticis ieskaņots. Un - lai arī Reinekes Pirmais koncerts klavierēm un orķestrim nekad nav ticis iekļauts Henrija Vuda organizētajos koncertos, 19. gadsimta beigās tas guva lielu popularitāti.

Šeit mums ir trīs no četriem Reinekes klavierkoncertiem, ko satriecošā priekšnesumā ieskaņojis  pianists Saimons Kalahans un Sv. Gallenas simfoniskais orķestris Modesta Pitrena vadībā.

Tie ir lielu pārmaiņu diapazona atspoguļojums gan komponista muzikālajā domāšanā, gan viņa mākslas attīstībā. Pirmā klavierkoncerta graciozajā virtuozitātē jaušama Mendelszona ietekme, kamēr Otrajā valda elēģisks diženums un Čaikovska dziedošais simfonisms, bet 28 gadus vēlāk komponētais Ceturtais klavierkoncerts rāda Reinekes brieduma augļus ar mājienu uz Brāmsa un Šopēna mūzikas pusi. Tagad pienācis laiks šo mūziku dzirdēt dzīvā priekšnesumā.”   

Albumā iekļauti:

- Pirmais koncerts klavierēm un orķestrim fadiēzminorā op. 72

- Otrais koncerts klavierēm un orķestrim miminorā op.120

- Ceturtais koncerts klavierēm un orķestrim siminorā op. 254