Pirmoreiz LR3 "Klasika" ēterā - ģitārista Miloša Kardagliča albums „Baroks”, kurš klajā laists 2023. gadā Sony Classical apgādā.

Iepazīstinot ar albumu, aprakstnieks Kristofs Vrats pievērš uzmanību jēdzienam baroks, kas atvasināts no vārda, ko izmantoja portugāļu juvelieri 16. un 17. gadsimtā, ar to apzīmējot pērles neregulāras formas.

Šeit ir meklējama šī perioda burvība, kuru Milošs Karadagličs pēta šajā albumā. Tas ir atklājumu ceļojums, kas aizved dažādos virzienos un kā saka pats mākslinieks: "Baroka laikmets ir brīnišķīgs, noslēpumains un ārkārtīgi aizraujošs. Tajā pašā laikā baroka laikmets ir arī atskaites punkts tam, kādā veidā mūzikas vēsture  attīstījās tālāk. Tās ir arī kaislības,  kuras var izteikt matemātiski precīzās formās un  seko gandrīz ģeometriski precīziem noteikumiem, bet vienlaikus tās piedāvā vislielāko iespējamo brīvību. "Tas izskaidro, kāpēc mēs tik ļoti vēlamies atgriezties šajā aizgājušajā pasaulē."

Milošu Karadagliču priecē arī baroka krāsainība, daudzveidība un kontrastu pārpilnību. Tie ir kontrasti starp tumsu un gaismu, ko veido straujas  dinamiskas pārmaiņas un pēkšņā mijiedarbība starp solo instrumentu un orķestri. Māksliniekam ir prieks iegremdēties šajā mūzikā, jo tā ir pilnīgi atšķirīga pasaule no tās, ar kuru tradicionāli tiek asociēta ģitāra.

Albuma ideja tapusi vairāk nekā desmit gadus un pandēmijas gadi veicinājuši procesu, jo devis lielāku iedvesmu iedziļināties. Milošs savam jaunajam albumam ir izvēlējies deviņu komponistu darbus.