Skaņu ierakstu namā Deutsche Grammophon šī gada martā izdots jaunākais dziedātājas Elīnas Garančas albums When Night Falls… („Kad pienāk nakts”).

Uz albuma aizmugures vāciņa lasām Elīnas Garančas ceļavārdus:

„Šis klusinātās noskaņās veidotais albums domāts tam dienas mirklim, kad visu uzmanību pievēršat savai privātajai telpai. šajā albumā apkopotas dziesmas, kas ļaus klausītājiem uz divām trim minūtēm aizmirst par ārpasauli un iegremdēties vēlo vakaru sevišķajā burvībā.”

Kopā ar Elīnu Garanču šo albumu ieskaņojuši obojists Albrehts Maijers, ģitāristi Rafaels Feijatrs un Hosē Maria Gajardo del Rejs, pianisti Raimonds Pauls un Malkolms Martino, Berlin Music Ensemble, Grankanārijas filharmoniskais orķestris un diriģents Karels Marks Šišons.

Šajā albumā daudz vēlvakara un naksnīgu noskaņu: Francis Šūberts, Johanness Brāmss, Rihards Štrauss, Engelberts Humperdinks, Ksavjē Montsalvatže, Lučāno Berio, Paolo Tosti, Raimonds Pauls, Alfrēds Kalniņš un Jānis Zālītis. Daļa ierakstu veikti Latvijas Radio 1. studijā.

Intervijā Gundai Vaivode par albumu tā tapšanu Elīna Garanča stāsta:

"Tas ir kā ceļojums dažu stundu garumā – kad pienāk vakars vai kad pienāk nakts... Tā doma bija – cilvēks atnāk mājās no sava darba, no sava skrējiena, no pārbrauciena, un pamazām, pamazām aiziet sapņu pasaulē.

Pēdējais skaņdarbs albumā mums ir a cappella "Aijā, žūžu, lāča bērni", kas man bija ļoti, ļoti svarīga. Ar šo dziesmu saistītas pirmās atmiņas par manu omi. Šo dziesmu dziedāju saviem bērniem, un man liekas, ka tieši a cappella dziedājumā šī dziesmiņa būtu labs noslēgums albumam. Ja nu gadījumā kāds cilvēks tiešām klausīsies šo albumu, tas būs kā pēdējais pieskāriens pirms ieiešanas sapņu pasaulē.

Arī Maestro Raimonds Pauls piedalās albumā. Un vēl bija interesanta sadarbība ar spāņu komponistu un ģitāristu Hosē Mariju Galjardo del Reju: arī viņa darbi ir šajā ieskaņojumā. Man likās tik maģiski: dzīvoju Latvijā un daļēji arī Spānijā, un abas manas pasaules kā piramīdas tiek saliktas kopā. Jā, tā bija tiešām ļoti interesanta sadarbība un enerģija, kas virmoja studijā."