Piektdiena, 2024. gada 14. jūnijs

Vārda diena: Saiva, Santis, Sentis, Tija, Saivis

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

06:00

Neakadēmiski

07:00

Ziņas

07:06

Rīta regtaims

Dzejolis "Klasikā". Inta Zēgnere un Veltas Kaltiņas "Es nevaru bez gaismas stara"

Inta Zēgnere studijā nākusi ar Veltas Kaltiņas dzejoli "Es nevaru bez gaismas stara...", kas 1988. gadā publicēts trimdas žurnālā "Jaunā gaita".

Vada:

Inta Zēgnere

Lasīt vairāk

08:00

Ziņas

08:06

Rīta regtaims

Mostamies jaunai dienai, sveicot jubilārus, uzzinot interesantus faktus rubrikā "Vai zini?", atbildot uz rīta konkursa jautājumu, ieklausoties rīta sarunā un nepiemirstot arī "Klasikas" programmas aktualitātes

Viesos:

Viļuma Gražule Elizabete
Pasta un informācijas muzeja Aglonā veidotāja, vadītāja un gide
Gāgane Anna
klarnetiste

Vada:

Anna Marta Burve

09:00

Ziņas

09:05

Piejūras klimats

Piecas dienas septembrī. Svinam izcilās dokumentālistes Laimas Žurginas jubileju

Svinam ievērojamās dokumentālistes Laimas Žurginas jubileju. Runājam par mākslas centra "Zuzeum" Viesistabā notiekošo filmu skati "Piecas dienas septembrī". Kopā ar pašu jubilāri, kinorežisori Laimu Žurginu un kinozinātnieci Zani Balčus apskatām šajā izlasē iekļautās filmas: portretfilmas "Ceturtā dimensija", "Imants Ziedonis. Portrets locījumos", un "Neglītais pīlēns- cilvēka bērns" no skates "Pazīstamās sejas", kā arī satricinošo 1990. gada filmu "Tie ir arī mani dēli" no skates "Politiskais sānsolis".

Vada:

Sonora Broka

Lasīt vairāk

09:25

Klasika bez pieturām

10:00

Ziņas

10:06

Pasticcio

Vada:

Inta Pīrāga

11:00

Ziņas

11:06

Izvēlas klausītāji

Vada:

Inta Pīrāga

Dienas pārraides

12:00

Ziņas

12:04

Laika ziņas

12:07

PārMijas

Mīlestība, sviedri un prieks Ūzedomas festivālā Vācijā, kur šogad goda vietā – Latvija

Ūzedomas sala Vācijā, kur no 16. septembra līdz 7. oktobrim notiek ikgadējais mūzikas festivāls, starp 10 Baltijas jūras reģiona valstīm šogad uz pjedestāla cēlusi Latviju. Iemesls ir mūsu Dziesmu svētku 150. gadskārta, kas festivāla komandai raisījusi vēlmi pēc iespējas tuvāk un dziļāk iepazīstināt ar  valsti, kurā ne tikai dzied, bet arī spēlē, un no kuras nākuši daudzi talantīgi mūziķi. Pateicoties festivāla aicinājumam, Intai Pīrāgai bija iespēja sekot līdzi pirmo četru dienu notikumiem...

 

Vada:

Inta Pīrāga

Lasīt vairāk

13:00

Ziņas

13:06

Klasika bez pieturām

14:00

Ziņas

14:06

Klasika bez pieturām

15:00

Ziņas

15:06

Klasika bez pieturām

16:00

Ziņas

16:06

Neakadēmiski

17:00

Ziņas

17:06

Pa ceļam ar Klasiku

"Latvijas koncerti" atklāj jaunās sezonas plānus. Reportāža no preses konferences

VSIA "Latvijas koncerti" 20. septembrī Spīķeru koncertzālē informēja par jaunās sezonas pasākumiem un izziņoja "Latvijas koncertu" rezidējošo kolektīvu - kamerorķestra "Sinfonietta Rīga", Latvijas Radio kora un Latvijas Radio bigbenda - jaunās sezonas plānus: koncertus, festivālus un koncertturnejas. Preses konferencē piedalījās "Latvijas koncertu" direktors Guntars Ķirsis, kamerorķestra "Sinfonietta Rīga" mākslinieciskais vadītājs Normunds Šnē, kamerorķestra "Sinfonietta Rīga" mākslinieciskā producente Baiba Kurpniece, orķestra 18. koncertsezonas atklāšanas koncerta soliste akordeoniste Ksenija Sidorova, Latvijas Radio kora mākslinieciskais vadītājs Sigvards Kļava un Latvijas Radio bigbenda muzikālais vadītājs Kārlis Vanags. Preses konferencē klāt bija Ieva Zeidmane.

Vada:

Ieva Zeidmane

Lasīt vairāk

Vakara pārraides

18:00

Orfeja auss. Sarunas par interpretāciju

F. Šūberta dziesma "Dubultnieks" un albums "Liszt: Orchestral Songs"

Raidījuma vadītājs Egīls  Šēfers kopā ar viesiem - dziedātāju Kristīni Gailīti un pianistu Rūdolfu Vanku - vērtē albumu Liszt: Orchestral Songs (Aparte, 2023) un  dažādās interpretācijās salīdzina Franča Šūberta dziesmu "Dubultnieks" no cikla "Gulbja dziesma":

Vada:

Egīls Šēfers

Lasīt vairāk

19:00

Ziņas

19:08

A. Dvoržāks Koncerts klavierēm un orķestrim op. 33

Stīvens Hafs (klavieres), Birmingemas pilsētas simfoniskais orķestris un diriģents Andris Nelsons

Vada:

Ināra Jakubone

19:55

Apcere par debesīm un zemi. Indras Rišes mūzika

Vada:

Ināra Jakubone

21:00

Tiešraide no Minhenes Herkulesa zāles

Jozefa Haidna "Pasaules radīšana" Minhenes Herkulesa zālē maestro Saimona Retla vadībā

Tiešraidē no Minhenes Herkulesa zāles esam liecinieki diriģenta Saimona Retla pirmajam koncertam Bavārijas Radio simfoniskā orķestra galvenā diriģenta un mākslinieciskā vadītāja statusā. Domājot par šo īpašo dienu, diriģents neesot šaubījies ne mirkli, ka jāskan tieši Jozefa Haidna oratorijai "Pasaules radīšana".

Vada:

Ināra Jakubone

Lasīt vairāk

23:00

Ziemeļzemju tautasdziesmas Gunāra Rozenberga aranžijās

Vada:

Ināra Jakubone

23:30

Nakts mūzika

Nakts pārraides

00:00

Klasika bez pieturām

01:00

Pasticcio

02:00

Klasika bez pieturām

03:00

Post factum

Vērtējam aizvadītās vasaras bagātīgo koncertražu

Ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu atsākam recenziju raidījumu ciklu Post factum. Lai izvērtētu aizvadītās vasaras bagātīgo koncertražu, sezonas pirmajā raidījumā "Klasikas" galvenā redaktore Inga Saksone eksperta lomā studijā aicinājusi muzikologu Armandu Znotiņu, taču savus profesionālos iespaidus par šīsvasaras spilgtāko muzikālo pieredzi pauž arī "Klasikas" kolēģes: direktore Gunda Vaivode, Anete Ašmane-Vilsone, Maruta Rubeze, Liene Jakovļeva un Inta Pīrāga. Vērtējam koncertus Rīgas Domā, Dzintaru koncertzālē un Mazajā Mežotnes pilī, pievēršamies Riharda Vāgnera operas "Zīgfrīds" koncertiestudējumam Cēsu Mākslas festivālā, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra festivālam "LNSO vasarnīca", Sinfonietta Rīga rosinātajam ciklam "Vasaras vakara kamermūzika" mākslas telpā Zuzeum, Šarla Guno operas "Fausts" iestudējumam Siguldas Opermūzikas svētkos, kā arī Garīgās mūzikas festivāla koncertiem.

Vada:

Inga Saksone

Lasīt vairāk

03:50

Cafe musical

Vada:

Gunda Vaivode

04:00

Klasika bez pieturām

05:00

Klasika bez pieturām