Jau pavisam drīz, 24. septembrī, svinēsim kino režisores Laimas Žurginas jubileju. Aizsākusi savu ceļu kino, jau līdztekus studijām kļūstot līdzrežisore Uldim Braunam vienas no Rīgas dokumentālā kino poētiskās skolas augstākajām virsotnēm - filmas "235 000 000" uzņemšanā, viņa turpinājusi aktīvi darboties dokumentālajā kino, veidojot kā filmas, tā kinožurnālus, kodolīgus laikmeta un personību fiksējumus.

Lai režisores jubilejai piešķirtu kinematogrāfisku dimensiju, producents Uldis Cekulis līdztekus ar kinorežisori Kristīni Briedi un kinozinātnieci Zani Balčus ir izveidojuši ievērojamās dokumentālistes darbu retrospekciju "Piecas dienas septembrī". Tās ietvaros no 20. līdz 24. septembrim mākslas centra "Zuzeum" Viesistabā tiek izrādīta plaša viņas filmu izlase piecās tematiskās sadaļās: "Mana otrā augstskola", "Pazīstamas sejas", "Politiskais sānsolis", "Aiz astes noķertais laiks" un "Paaudzes portrets". Seansu ievadā pati režisore ļausies atmiņu stāstiem, kuros komiskais mijas ar kinodarbu tapšanas aizkulisēm. Savukārt tiem, kuri nepaspēs apmeklēt "Zuzeum" seansus, no 24. septembra pavērsies iespēja iepazīt Laimas Žurginas filmu izlasi portālā filmas.lv.

Raidījumā "Piejūras klimats" kopā ar pašu jubilāri Laimu Žurginu un kinozinātnieci, "Piecu dienu septembrī" programmas kuratori Zani Balčus apskatīsim šajā izlasē iekļautās filmas: portretfilmas "Ceturtā dimensija", "Imants Ziedonis. Portrets locījumos" un "Neglītais pīlēns - cilvēka bērns" no skates "Pazīstamās sejas", kā arī satricinošo 1990. gada filmu "Tie ir arī mani dēli" no skates "Politiskais sānsolis".