Ceturtdiena, 2023. gada 23. marts

Vārda diena: Mirdza, Žanete, Žanna

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

06:00

Neakadēmiski

07:00

Ziņas

07:06

Rīta regtaims

Mostamies jaunai dienai, klausoties Rīta retro, noskaidrojot dienas notikumu, ielūkojoties pasākumu afišā un pasaules kultūras ziņu jaunumos

Vada:

Liene Jakovļeva

08:00

Ziņas

08:06

Rīta regtaims

Plīvošana ar pilsētu. Par dzejnieka Linarda Tauna simtgades noslēgumu stāsta Liega Piešiņa

Trešdienas rītā sazināsimies ar kultūras žurnālisti Liegu Piešiņu, lai runātu par dzejnieku Linardu Taunu: dzejnieka jubilejas gadam noslēdzoties, Rakstniecības un mūzikas muzejs šovakar, 30. novembrī, plkst. 18.00 aicina uz muzikālu sarunu vakaru, kurā kopā ar mūziķiem Ievu Akurateri un Aivaru Hermani, literatūrzinātniekiem Viesturu Vecgrāvi, Ingunu Dauksti-Silasproģi, kā arī citiem Linarda Tauna dzejas mīļotājiem sarunāsimies par dzejnieka dzīvi, daiļradi un tās atstātajiem nospiedumiem Latvijas kultūrā. Pasākumā skanēs Linarda Tauna dziesmu cikls “Plīvošana ar pilsētu” Ievas Akurateres un Aivara Hermaņa izpildījumā, bet vakaru vadīs Liega Piešiņa.

Vada:

Liene Jakovļeva

Lasīt vairāk

09:00

Ziņas

09:05

Grāmatu stāsti

Artura Nagliņa brīnišķīgie piedzīvojumi un Plūdoņa jūtas un dziņas

"Tā ir atklāta provokācija, ko diktē mana kā autora profesionālā ziņkāre un pārliecība, ka Artūrs Nagliņš ielika pamatus latviešu kolaboracionisma nožēlojamajai būtībai. Ja jums ir jāizpilda anketa un jāatzīmē, kas piedien Rainim viņa dzīvē – ja neskaita radošo mantojumu, ko netaisos apstrīdēt – tad te varu piedāvāt plašu paleti," - tā par savu jaunāko grāmatu "Ar baltiem cimdiem jeb Artura Nagliņa brīnišķīgie piedzīvojumi" saka tās autors Armands Puče, ar kuru plašākā sarunā tad arī tiekamies "Grāmatu stāstos". Savukārt ciklā "Vērtē lasītājs" ar lasītāju Aiju runājam par Maijas Krekles darbu "Atraitnes dēls. Plūdoņa jūtas un dziņas".

Vada:

Liega Piešiņa

Lasīt vairāk

09:25

Klasika bez pieturām

10:00

Ziņas

10:06

Pasticcio

Vada:

Anete Ašmane-Vilsone

11:00

Ziņas

11:06

Izvēlas klausītāji

Vada:

Anete Ašmane-Vilsone

Dienas pārraides

12:00

Ziņas

12:07

PārMijas

Guna Šnē un Eleonoras Testeļecas čellu pasaule

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) simfoniskais orķestris un diriģents Kaspars Ādamsons aicina uz koncertprogrammu "Čellu pasaule", kas 1. decembrī skanēs Bauskā, bet 2. decembrī plkst. 18.00 - JVLMA Lielajā zālē. Koncertprogramma ir krāšņs godinājums izcilajai čellistei, profesorei Eleonorai Testeļecai skaistajā dzīves jubilejā. Solistu lomās tajā uzstāsies čellisti Diana Ozoliņa, Ēriks Kiršfelds, Klāvs Jankevics un Guna Šnē, ar kuru plašākā sarunā par šo programmu tiksimies trešdienas "Pārmijās".

Vada:

Ieva Zeidmane

Lasīt vairāk

13:00

Ziņas

13:06

Klasika bez pieturām

14:00

Ziņas

14:06

Klasika bez pieturām

15:00

Ziņas

15:06

Klasika bez pieturām

16:00

Ziņas

16:06

Neakadēmiski

17:00

Ziņas

17:06

Pa ceļam ar Klasiku

Sieviešu korim "Dzintars" - 75! Jubilejas saruna ar kora diriģenti Airu Birziņu

Trešdienas "Neatliekamajā sarunā" tiksimies ar diriģenti Airu Birziņu, lai šoreiz runātu par viņas vadītā VEF Kultūras pils sieviešu kora "Dzintars" 75. dzimšanas dienas koncertuzvedumu "Es atnācu uguntiņu", kas 3. decembrī risināsies VEF Kultūras pils Kamerzālē. Koncertuzveduma režisore būs Inese Mičule. Kopā ar kori "Dzintars" uzstāsies dziedātāja Aija Vītoliņa un profesionālu mūziķu instrumentālā grupa – Rihards Plešanovs (pianists), Andis Klučnieks (flauta), Jānis Stafeckis (kontrabass) un Aivars Krastiņš (sitaminstrumenti). 

Vada:

Anete Ašmane-Vilsone

Lasīt vairāk

Vakara pārraides

18:00

Mana mūzika

Virsdiriģents Pēteris Vilks: Vislabāk man patīk tas, ko esmu paveicis ar savu kolektīvu

Raidījuma "Mana mūzika" viesis ir pūtēju orķestra diriģents, trompetists, basģitārists, pedagogs un Dziesmusvētku virsdiriģents Pēteris Vilks. Viņa vadībā gatavojieties stundai pūtēju orķestru, džeza un viegla šlāgera zīmē, jo Pētera sirds lietas ir trīs - pūtēju orķestri, neakadēmiskās mūzikas spēle un džeza vieglums akadēmiskā ietērpā. Pēteris pastāstīs, kā padomju armijā sākusies viņa mūziķa karjera, kādi ceļi viņu veduši līdz profesionālai basģitāras spēlei, un kāpēc viņaprāt Dziesmusvētku Apvienotā pūtēju orķestra diriģēšana nav salīdzināma ne ar ko uz šīs pasaules. Ar Atzinības krusta kavalieri, Smiltenes Pūtēju orķestra diriģentu un Smiltenes Mūzikas skolas skolotāju Pēteri Vilku sarunājas Edgars Raginskis.

Vada:

Edgars Raginskis

Lasīt vairāk

19:00

Ziņas

19:08

55 laikmetīgas minūtes jubilāra diriģenta Mārtiņa Klišāna ieskaņojumos

Romualda Kalsona, Uģa Prauliņa, Jura Karlsona, Jāņa Lūsēna, Erika Vitakra, Leonarda Bernsteina un Mārtiņa Brauna mūzika

Vada:

Maruta Rubeze

20:05

Silvija Kurvuazjē "Cosmorama" vijolei, čellam, klavierēm, sitaminstrumentiem un elektronikai

Marks Feldmans (vijole), Vensāns Kurtuā (čells), Silvija Kurvuazjē (klavieres), Ikue Mori (sitaminstrumenti, elektronika)

Vada:

Maruta Rubeze

20:30

Tāda mūzika

Ričarda Emslija un Tjondaja Brekstona darbi, kā arī trokšņu mūzikas grupa "Form Hunter"

Šoreiz klausāmies Ričarda Emslija un Tjondaja Brekstona kompozīcijas, kā arī trokšņu mūzikas grupas Form Hunter sniegumu

Vada:

Rihards Endriksons

Lasīt vairāk

21:00

Odisejā ieskats 2021. gada "Glatt&Verkehrt" festivāla koncertos. 1. raidījums

Ieskats 2021. gada festivāla "Glatt&Verkehrt" koncertos. 1. raidījums

Šoreiz iepazīstamies ar 2021. gada Austrijas pasaules mūzikas festivāla Glatt&Verkehrt viesiem un klausāmies, kā muzicē divas fantastiskas perkusionistes: Merilina Mazura un Ingrida Oberkaninsa, kuru programmā džezs sastopas ar ārpuseiropas tradicionālo mūziku, klasiskais perkusiju stils un brīvo improvizāciju; Austrijā dzīvojošā serbu dziedātāja un komponiste Jelena Popržana, kura kopā ar savu kvartetu atskaņo dziesmas ar poļu neatkarības kustības dzejnieces Tamāras Radzineras dzeju; Dienviditālijas pizzica stila mūzikas supergrupa Canzonieri Grecanico Salentino, kas muzicē jau kopš 1975. gada, un kuras albums "La Meridiana" Eiropas Pasaules Mūzikas aptaujā (World Music Charts Europe) 2021. gadā bija albums Nr. 1.

Vada:

Gita Lancere

Lasīt vairāk

22:00

Latvijas mūzika uz viļņa!

Uz viļņa – šlāgeris!

Populārās mūzikas tirgus 20. gadsimta pirmajā pusē. No modes dejām un šlāgeriem līdz muitai un ģenerālkomisijām. Stāsta vēsturnieks Alberts Rokpelnis.

Vada:

Ināra Jakubone

Lasīt vairāk

22:30

Eiroradio džeza stunda

Tiang Long Li Quintet (Offbeat Jazz Festival, Bāzele, 2021)
Tiang Long Li (mutes harmonikas), Yumi Ito (balss), Silvan Joray (ģitāra), Kuba Dworak (bass), Iago Fernandez (bungas)

Viesos:

Macats Raimonds
hromatisko harmoniku, taustiņu, čella atskaņotājmākslinieks

Vada:

Maruta Rubeze

Nakts pārraides

00:00

Klasika bez pieturām

01:00

Pasticcio

02:00

Klasika bez pieturām

03:00

Džeza impresijas

Vada:

Anete Ašmane-Vilsone

03:30

Piejūras klimats

Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšanu gaidot

Gaidot Eiropas filmu akadēmijas apbalvošanas ceremoniju, ieskatāmies EFA balvu nomināciju sarakstā, īpašu vērību pievēršot darbiem, kas šobrīd redzami vai drīzumā gaidāmi Latvijas kinoteātros. Jau ir notikusi filmu priekšatlase, kuru veic vairāk kā četri tūkstoši Kinoakadēmijas biedru no visas Eiropas, un tikušas izziņotas nominētās filmas, toskait Ali Abasi krimināldrāma “Svētais zirneklis”, Hlinura Palmasona poētiskā ceļa filma “Dievzeme” un Marijas Kreiceres neparastais skatījums uz Ķeizarienes Sisijas dzīvi filmā “Korsete”.

Vada:

Sonora Broka

Lasīt vairāk

04:00

Klasika bez pieturām

05:00

Klasika bez pieturām