Šoreiz visupirms klausīsimies britu komponista Ričarda Emslija (Richard Emsley) darbu Strange Attractor, ko izpildīs BBC Skotijas simfoniskais orķestris un nereti eksperimentālajā mūzikā ieinteresētais izraēliešu izcelsmes diriģents Ilans Volkovs (Ilan Volkov). 

Filips Klārks (Philip Clark) no žurnāla The Wire Emslija mūziku savulaik nodēvējis par mežonīgu un neatlaidīgu, savukārt ievērojamais pianists Īens Peiss (Ian Pace) Emsliju raksturojis kā īpašu, ārpus klasiskās mūzikas "meinstrīma" eksistējošu komponistu.

Emslijs uzsver, ka šis darbs nav tematisks vai programmatisks, taču tā nosaukums ir atsauce uz diagrammām, kas bieži izmantotas rakstos par haosa teoriju (daži paraugi redzami zemāk).

Emslijs skaidro, ka tās paredzētas, lai atainotu priekšmetu, piemēram, svārsta oscilācijas vai arī abstraktas, matemātisku problēmu oscilācijas, taču katrā ziņā ir ļoti impozantas, jo tās izskatās pēc izplestiem spārniem. Arī kompozīciju Strange Attractor raksturo oscilācija starp diviem punktiem, piemēram, divām notīm, diviem instrumentiem, diviem akordiem.

Tiks atskaņots arī fragments no jaunā Tjondaja Brekstona (Tyondai Braxton) ieraksta Telekinesis. Tjondajs Brekstons ir ievērojamā komponista un instrumentālista Entonija Brekstona (Anthony Braxton) dēls, un ir pazīstams kā matemātiskā roka grupas Battles līdzdibinātājs, ierakstu producents kā arī komponists (šeit minams viņa slavenākais darbs Central Market). Telekinesis ir skaņdarbs elektriskajām ģitārām, orķestrim, elektronikai un korim.

Raidījumu noslēgs amerikāņu trokšņu mūzikas grupa Form Hunter.

Raidījumā skanēs:

Richard Emsley - Strange Attractor (nepublicēts, 2016), 15:42
Tyondai Braxton - TK1_Overshare (Telekinesis, Nonesuch Records, 2022), 07:31
Form Hunter - Sprung Trap (Form Hunter, Found Remains, 2020), 02:03, fragments