Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) simfoniskais orķestris un diriģents Kaspars Ādamsons aicina uz koncertprogrammu "Čellu pasaule", kas 1. decembrī pulksten 18.30 skanēs Bauskas Kultūras centrā, bet 2. decembrī plkst. 18.00 - JVLMA Lielajā zālē. Koncertprogramma ir krāšņs godinājums izcilajai čellistei, profesorei Eleonorai Testeļecai skaistajā dzīves jubilejā.

1. decembra koncertā solistu lomās iejutīsies Loreta Roga (Vecumnieku Mūzikas un mākslas skola), Arnolds Rodenkirhens (Iecavas Mūzikas un mākslas skola) un Santa Valere (JVLMA), savukārt koncertā Mūzikas akdēmijā - Diana Ozoliņa, Ēriks Kiršfelds, Klāvs Jankevics un Guna Šnē, ar kuru plašākā sarunā par šo programmu jau šobrīd tiekamies "Klasikā".

"Šogad skaistu dzīves jubileju svinam izcilai čellistei, faktiski čella spēles leģendai, Latvijas Mūzikas akadēmijas emeritētajai profesorei Eleonorai Testeļecai. "Čellu pasaule” ir kā stiprs tīmeklis, kuru Latvijas mūzikas un kultūras dzīvē ir radījusi profesore Testeļeca," pauž diriģents Kaspars Ādamsons. "Ar virtuozu pirkstu veiklību, asredzību, asdzirdību viņa noaudusi veselu čella skolu, kas pārklāj visu Latviju, un tās stiprie pavedieni aizsniegušies arī tālu ārpus mūsu zemes robežām. Viņas talants un pedagoģiskais viedums kā silta gaisma ir sildījusi katru čellistu  klasē. Šis siltums un mīlestība staro tālāk un vieno vienu čellistu paaudzi ar otru."