13. februārī ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu Latvijas Radio 1. studijā un Latvijas Radio 3 "Klasika" tiešraidē muzicēja flautiste Guna Paula, čellists Jānis Pauls un pianiste Kristīne Paula. Tiešraides koncertu vadīja Liene Jakovļeva.

Viņus vieno ģimeniskas saites. Un katram no viņiem – sava vieta mūsu mūzikas dzīvē. Viņi muzicē labi zināmos kameransambļos, taču visi trīs kopā tik lielai auditorijai uzstājas pirmoreiz...

Klausīties Ilgas Augustes sarunu ar mūziķiem!

“To, ka situācija apvienot mūsu mūziķu dinastiju pārstāvjus kamermūzikas programmās ir nobriedusi, noteikusi pati realitāte: viņi ir, viņi muzicē, viņi ir pelnījuši, ka tiek parādīta dzimtu profesionālās pēctecības noturība un spēks. Šobrīd ir iestrādes vēl vairākiem citiem koncertiem turpmākajās sezonās,” atklāj koncerta producente Māra Šuba.

Guna, Kristīne un Jānis Pauli izvēlējušies programmu, kas ļauj muzicēt visās iespējamajās kombinācijās – gan trio, gan duetos. Trio saspēlē skan Filipa Gobēra Piece romantique, Žana Fransē Trio un Imanta Zemzara Trio, atšķirīgajos duetos: Gaspara Kasado Requiebros un Īana Klarka Hypnosis, attiecīgi, čellam un klavierēm, flautai un klavierēm.

Flautiste Guna Paula ir Latvijas Nacionālās operas un baleta (LNOB) orķestra māksliniece, kopš 2015. gada oktobra – koncertmeistara v/i. Par teicamu darbu un profesionalitāti 2005. gadā saņēmusi a/s “Aldaris” balvu kā labākā orķestra māksliniece. Kopā ar LNOB orķestri uzstājusies daudzās pasaules valstīs, tostarp Spānijā, Anglijā, Vācijā, Ķīnā, Norvēģijā, Krievijā, spēlējusi atzītu diriģentu- Andra Nelsona, Tadeuša Voicehovska, Mstislava Rostropoviča, Nēmes Jervi, Gintara Rinkēviča, Modesta Pitrena, u.c. vadībā. Veikusi ieskaņojumus Latvijas Radio fondiem. Muzicē dažādos kamermūzikas projektos, sadarbojas ar Latvijas un ārzemju mūziķiem; uzstājusies gan Latvijā, gan Vācijā, Krievijā, Čehijā, Šveicē. 2016. gada jūlijā vadījusi meistarklases jaunajiem flautistiem XII Starptautiskajos latviešu jauno mūziķu meistarkursos Siguldā, kā arī Bērnu un Jauniešu radošajā mūzikas nometnē Raiskumā.

Arī čellists Jānis Pauls ir LNOB orķestra mūziķis, orķestra akadēmijas Polmersfeldenā dalībnieks (2008), spēlējis Valsts kamerorķestrī Sinfonietta Rīga (2011). Pašlaik visaktīvākā koncertdarbība rit ar čellu trio “Melo-M”, tāpat Jānis muzicē arī kameransamblī Spectrum un dažādos citos projektos. Veicis fondu ierakstus Latvijas Radio.

Pianiste Kristīne Paula Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmju (JVLMA) ar maģistra grādu absolvējusi gan klavieru, gan kameransambļa un klavierpavadījuma klasēs, papildinājusies dažādās meistarklasēs un Vīnes Teātra un Mūzikas augstskolā. Regulāri koncertē, sadarbojoties ar dziedātājiem Kristīni Gailīti, Ievu Paršu, Baibu Berķi, Jāni Kurševu, instrumentālistiem Ditu Krenbergu, Lieni Denisjuku-Straupi, Lieni Neiju-Kalniņu, Ēriku Kiršfeldu, Andri Paulu, Andi Klučnieku. Ir trio Spectrum dalībniece. Uzstājusies koncertos un festivālos Latvijā un ārzemēs – Anglijā, Austrijā, Šveicē, Zviedrijā, Somijā. Veikusi ieskaņojumus Latvijas Radio fondiem. Bijusi docētāja JVLMA (2008-2013), kopš 2014. gada – skolotāja un koncertmeistare NMV Rīgas Doma kora skolā un Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolā. Mācībspēks arī XII Starptautiskajos latviešu jauno mūziķu meistarkursos Siguldā. Veikusi ieskaņojumus Latvijas Radio fondiem.