Latvijas Radio 3 – Klasika šoruden īpašu uzmanību velta ukraiņu mūziķiem un mūzikai no Ukrainas, kas ieskanēsies gan jaunajā raidījumu ciklā "Ukrainas pasakalja", gan Latvijas Radio fondu ierakstos, gan arī koncertā Latvijas Radio 1. studijā, kur 30. oktobra vakarā pirmo reizi viesojās ukraiņu kontrabasista Jurija Natsvlišvili džeza kvartets.

Tajā kopā ar Juriju Natsvlišvili muzicē saksofonists Kārlis Auziņš, trompetists Dima Bondarevs un sitaminstrumentālists Ivars Arutjunjans. Programmā – Jurija Natsvlišvili oriģinālkompozīcijas, kurās savīsies akustiskais alternatīvais džezs, spilgtas melodijas un improvizācijas. Koncertu vada un ar mūziķiem sarunājas muzikoloģe Anete Ašmane-Vilsone.

Jurijs Natsvlišvili ir ukraiņu mūziķis, komponists un basģitārists. Bērnībā spēlējis vijoli, mācījies Sergeja Prokofjeva Mūzikas koledžā Doneckā, vēlāk pārcēlies uz Kijivu, kur kļuvis plaši pazīstams Ukrainas džeza un popmūzikas laukā. Sadarbojies ar tādiem mūziķiem kā Oļegs Skripka, Gaitana, Alyona Alyona, Kosheen, Bahroma, Flexible Chaplin, Deniss Adu, Big Jump bigbends, Olga Lukahova, Natālija Ļebedeva un daudziem citiem. Kopš 2022. gada Jurijs par savām mājām sauc Rīgu, lai arī atzīst, ka Ukrainas, protams, viņam ļoti pietrūkst... Šeit Jurijs iepazinies ar vietējiem mūziķiem, ar kuriem sniegti koncerti dažādās Latvijas kultūrvietās. Raidījumā "Džeza impresijas" Jurijs atzīst: "Ja tu pievērs uzmanību tam, ko dari, kas notiek tev apkārt, vari daudz ko mainīt – ar mūziku, ko radi, ar vārdiem, ko pasaki, ar smaidu, ko dod apkārtējiem."

Dima Bondarevs raksturots kā virtuozs un izsmalcināts trompetists. Dzimis 1984. gadā Ukrainā, Dima Bondarevs sāka spēlēt trompeti 9 gadu vecumā, ļoti aktīvi darbojās savā dzimtenē, piedaloties lielākajos džeza festivālos un koncertturnejās. Dima Bondarevs bijis slaveno Ukrainas džeza grupu Acoustic Quartet un Magnifica grupu dalībnieks. Dimam savulaik piešķirta Polijas kultūras stipendija Gaude Polonia, kas deva iespēju mācīties Varšavā un Vroclavā pie Pjotra Vojtasika un Roberta Majevska. Kopš 2013. gada Dima dzīvo Berlīnē, kur studējis Berlīnes Džeza institūtā pie Džerara Presencera (Gerard Presencer), Toma Artura un Sebastiana Studņicka. Dima Bondarevs ieguvis vairākas nozīmīgas stipendijas (Elsa-Neumann Stipendium un Jazzcampus Basel stipendiju Focusyear).

Kārlis Auziņš ir latviešu laikmetīgā džeza un improvizētās mūzikas saksofonists un komponists, nominēts "Lielajai mūzikas balvai 2022" par izcilu sniegumu gada garumā. Absolvējis Amsterdamas konservatoriju un Kopenhāgenas Ritmiskās mūzikas konservatoriju, šobrīd viņš ir aktīvs Latvijas, Eiropas un Skandināvijas džeza un mūsdienu mūzikas skatuves dalībnieks. Kārlis galvenokārt pazīstams no tādiem projektiem kā "Auziņš. Čudars. Arutyunyan", "Kārļa Auziņa kvartets", Mount Meander, Keno Harriehausen Quartet, Own Your Bones. Debijas albums "Kārlis Auziņš. Solo" nominēts kā gada labākais džeza albums Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvai "Zelta mikrofons", savukārt galveno balvu šajā nominācijā ieguvis trio "Auziņš. Čudars. Arutyunyan" albums Baltic.

Ivars Arutjunjans ir bundzinieks, kas lielākoties darbojas ar džeza un improvizētu mūziku. Komponējis, pasniedzis meistarklases un radoši darbojies Kopenhāgenā, Berlīnē, Parīzē, šobrīd ļoti aktīvi strādā pie sevis pilnveidošanas kā instrumentālists un komponists. Pēdējo gadu laikā viņam bijusi iespēja uzstāties ar džeza leģendām un izciliem pasaulē atzītiem mūziķiem kā, piemēram, Gregs Osbijs (Osby), Šeimuss Bleiks (Blake), Logans Ričardsons (Richardson) un Džordžs Gerzons (Garzone) ASV, Jesse van Rulers (Ruller) Nīderlandē, Karstens Dāls (Dahl), Tomass Franks (Franck) Dānijā un ļoti daudziem citiem. Ivars uzstājies tādās prestižās koncertzālēs kā Elbas filharmonija Hamburgā, Konzerthaus Berlīnē, Concertgebouw Amsterdamā, Bimhuis Amsterdamā un vēl citās, muzicējis neskaitāmos festivālos: Copenhagen Jazz Festival (Kopenhāgena, Dānija), XJazz Festival (Berlīne, Vācija), Krokus Jazz Festival (Polija), Jazz Jantar (Polija), International Festival de jazz de Badajoz (Spānija), Jimmy Glass Jazz Festival (Valencija, Spānija), Alfa Jazz Festival (Ļviva, Ukraina), Duc des Lombards (Parīze, Francija), Jazzhus Montmartre (Kopenhāgena, Dānija), Fasching (Stokholma, Zviedrija).