Trio Tresensus – tās ir trīs sajūtas, trīs skatupunkti, trīs radoši un talantīgi mūziķi – saksofonists AIGARS RAUMANIS, koklētāja LĪGA GRIĶE un sitaminstrumentālists UĢIS UPENIEKS.

Koncertā pirmatskaņojumu piedzīvo Edgara Cīruļa meditatīvais opuss "Klusi", Sniedzes Prauliņas "Salācija", Maritas Semjonovas jaundarbs "tā dzīve ir divas dienas" un Ērika Mieža darba "Inner voices" 2. un 3. daļa.

Programmā mūziķi iekļāvuši arī Gundegas Šmites humorpilnās "Trīs variācijas par latviešu tautas dziesmām", Uģa Prauliņa suģestējošo miniatūru "Interlūdija", kas izskan pašu mūziķu veidotajos aranžējumos, kā arī Annas Veismanes opusu "Tresensus tējnīcā".

Koncertu vada un ar mūziķiem un komponistiem sarunājas muzikoloģe Ilze Medne.

Koklētāja Līga Griķe, saksofonists Aigars Raumanis un sitaminstrumentālists Uģis Upenieks ansamblī Tresensus muzicē kopš 2015. gada, meklējot jaunas krāsas, izjūtas un skanējumu. Ansamblis piedalījies daudzos nozīmīgos festivālos: Cēsu Mākslas festivālā, kamermūzikas festivālā "Sansusī", "Baltā nakts", "Zauera ērģeļu vasara", "Kokļu skaņas ziemas mirdzumā". Trio uzstājies Mazajā ģildē, Rīgas Domā, Rīgas pilī, Rīgas Sv. Pētera baznīcā, Rīgas Vecajā Sv. Ģertrūdes baznīcā, Lūznavas muižā, Kaņepes kultūras centrā, Kalnciema kvartālā, kā arī citur Latvijā un ārpus tās robežām.

Trio Tresensus sadarbojies ar dziedātājiem Renāru Kauperu un Paulu Saiju, dzejniekiem Ilmāru Šlāpinu, Mariju Luīzu Meļķi un Rihardu Ošenieku, kā arī orķestri Sinfonia Concertante un diriģentu Andri Vecumnieku. Kameransamblis piesaistījis daudzu mūsdienu latviešu komponistu uzmanību: šim unikālajam sastāvam veltīti jau vairāk nekā divdesmit darbi! Trio labprāt sadarbojas arī ar komponistiem-vienaudžiem, lai ne tikai meklētu jaunas iespējas un krāsas mūzikā, bet arī popularizētu latviešu jaunākās paaudzes komponistu daiļradi.

Koncerta norisi atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

***

Ziemas un pavasara koncertsezonā plānoti vēl pieci Latvijas Radio 3 – Klasika rīkoti koncerti.

19. februārī  Ukrainas 17. gadsimta baroka mūziku atskaņos ansamblis "Ældmusic" – dziedātāji Natālija Behma, Oksana Nikitjuka, Serhijs Zadorožnijs, Ansis Bētiņs un klavesīniste Gertruda Jerjomenko.

18. martā ar laikmetīgās mūzikas programmu pirmo reizi Latvijas Radio 1. studijā viesosies dziedātāja Helēna Sorokina un kontrabasists Matīss Eisaks.

29. aprīlī Starptautisko Džeza dienu ieskandināsim kopā ar Latvijas Radio bigbendu.

20. maijā trio NYX jeb flautiste Anete Toča, vijolniece Tatjana Ostrovska un pianiste Ieva Sarja atskaņos latviešu komponistu  mūziku.

10. jūnijā koncertsezonu noslēgs Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra stīgu kvartets: vijolnieki Sandis Šteinbergs un Darja Smirnova, altists Pēteris Trasuns un čelliste Dace Zālīte-Zilberte.