Pirmdien, 13. februārī, plkst. 18:00 Latvijas Radio I studijā un "Klasikas" tiešraidē muzicēs trīs no Paulu dzimtas - flautiste Guna Paula, pianiste Kristīne Paula un čellists Jānis Pauls.

Guna Paula Latvijas Radio durvis vērusi jau kopš LR bērnu vokālā ansambļa "Dzeguzīte" laikiem - viņa piederēja ne tikai pie "visdekoratīvākajiem" dzeguzēniem, bet daudz dziedāja arī solo.

"Mans Paulu koka zariņš ir tētis - čellists Ivars Pauls un muzikoloģe Rūta Paula," atklāj Guna. "Vēl rados ir vairāki citi mākslinieki, līdz ar to esam tāda mūziķu-mākslinieku dzimta." Šobrīd Guna spēlē flautu Latvijas Nacionālās operas un baleta orķestrī, un uz kādu brīdi - arī Orķestrī "Rīga".

Kristīne Paula ir Gunas māsīca: "Mani vecāki ir pianiste Lelde Paula, bet tētis - vijolnieks Andris Pauls, kurš nāk no kuplās Paulu dzimtas." Vairāk nekā 10 gadus Kristīne ir Mediņskolas koncertmeistare un Rīgas Doma kora skolas klavierspēles skolotāja un arī koncertmeistare. "Beidzamajos gados Latvijas Radio šad un tad iznācis iegriezties uz fondu ierakstiem," saka Kristīne.

Visbeidzot, Jānis Pauls ir Kristīnes brālis. "Un vienīgais puika brālēnu un māsīcu saimē," piezīmē čellists, kurš beidzamo reizi Latvijas Radio bijis, muzicējot kopā ar Dāvi Jurku programmā Strings attached. "Dzīvajā koncertā gan piedalīšos pirmo reizi." Nesen Jānis sācis strādāt LNOB orķestrī, taču jau ilgāku laiku spēlē grāvējgrupas Melo M sastāvā.

"Manas pirmās atmiņas par Latvijas Radio - noteikti saistībā ar "Dzeguzīti", ar kuru pavadīju ļoti daudz laika. Tika ierakstīti daudzi albumi, dziesmas. Kad sāku flautu mācīties, sākās arī ar to saistīti ieraksti.  Turklāt mamma vienmēr strādājusi "Klasikā", tāpēc atpūtas brīžos bieži esmu gājusi atpūsties jaukajā "Klasikas" istabā," - tā Guna.

Paulu dzimtas trijotnes muzikālās gaitas krustojušās jau no bērna kājas, muzicējot ģimenes lokā visdažādākajos sastāvos un instrumentālajās kombinācijās. "Izvēloties repertuāru 13. februāra tiešraides koncertam, bija skaidrs, ka lielāko daļu skaņdarbu jau esam sagatavojuši un kopā spēlējuši," atzīst Kristīne. "Tāpēc vēlējāmies sagatavot arī kaut ko jaunu, atrodot ko tādu, kas nebūtu atskaņots iepiekš. Tas arī izdevās - būs divi gluži jauni darbi, no kuriem cietākais rieksts izrādījies Žana Fransē trio."

Vai Pauls Paulu saprot vislabāk? "Domāju, ka saprotamies ļoti labi - katram no mums ir savs viedoklis, tāpēc jāmeklē komproniss, taču, par laimi, neesam vairs tik ļoti spītīgi, esam kļuvuši atvērtāki, ieklausāmies otra viedoklī, tāpēc veiksmīgi tiekam pie kopsaucēja," rezumē Guna.

Vairāk par koncertu skatīt šeit!