Pink Martini - pasaules mēroga nebēdnīgais muzikālais piedzīvojums - pirms dažiem gadiem iepazīts ar klātienē Latvijā. Grupas galvenais mērķis esot "radīt skaistas dziesmas ar skaistu mūziku, kuras piesaista cilvēkus".

Pink Martini sastāvā ir 12 mūziķi. Grupa uzstājas ar daudzvalodīgu repertuāru gan "solo" koncertos, gan kopā ar simfoniskajiem orķestriem Eiropā, Āzijā, Grieķijā, Turcijā, Tuvajos Austrumos, Ziemeļāfrikā, Austrālijā un Jaunzēlandē, kā arī Ziemeļamerikā.

Pink Martini Eiropas debija notika Kannu filmu festivālā 1997. gadā, un kopš tā laika uzstājas visā pasaulē.

"Gan Čaina Forbsa, gan es nākam no multikulturālajām ģimenēm," atzīst grupas līderis Lauderdeils, kurš orķestra spēlēto mūziku sauc vienkārši - tā esot vecmodīga simfoniska globālā popmūzika. "Visi Pink Martini dalībnieki ir studējuši dažādas valodas, kā arī dažādu pasaules valstu mūzikas stilus. Acīmredzot tādēļ, ka ikviens no mums ir piedalījies dziesmu rakstīšanā vai apstrādē, mūsu repertuārs ir tik daudzveidīgs.

Vienā brīdī jūs jūtaties tā, it kā atrastos sambas parādē Riodežaneiro, un jau nākamajā brīdī esat 1930. gadu mūzikas hallē Francijā vai palaco Neapolē.

Tas nedaudz līdzinās muzikālajai ceļojumu filmai par dažādām pasaules pilsētām."

Debijas albums Sympathique tika laists klajā 1997. gadā ar grupas pašas zīmolu Heinz Records (grupas vadītāja Lauderdeila suņa iesauka!), un tas ātri kļuva par starptautisko fenomenu, grupai iegūstot nominācijas "Gada dziesma" un "Labākais jaunais izpildītājs" France Victoires de la Musique Awards ceremonijā 2000. gadā.

2004. gadā Pink Martini klajā laida albumu Hang On Little Tomato, bet 2007. gadā - albumu, ko klausāmies šajā reizē - Hey Eugene! Visi trīs albumi ieguva zeltu Francijā, Kanādā, Grieķijā un Turcijā.

2011. gadā grupa izdeva divus albumus - A Retrospective, kas ir perfekta izlase ilggadējiem un jaunajiem Pink Martini faniem, un 1969, kas tapis sadarbībā ar japāņu dziedātāju Saori Juki.