Ar jauna albuma programmu Jāņu laikā klausītājus iepriecina Daugavpilī dibinātā folklora grupa "Laimas muzykanti". "Turu buru" ir viņu ceturtais studijas albums, kas šobrīd pieejams digitālajā versijā, un Jāņu diena ir izcili piemērots brīdis, lai pirmo reizi to ieskandinātu "Klasikā"!

Par to, kas dzirdams šajā albumā, stāsta viens no grupas līderiem un dibinātājiem – multiinstrumentālists Artūrs Uškāns. Viņš atklāj, ka albums bijis gatavs pirms Jāņiem:

"Ja iepriekšējos albumos aranžijas veidoju pats, tad šajā albumā tās veidojām kopīgi: uz grupas nometnēm ņēmām visus tautasdziesmu krājumus, kas vien man ir mājās, visi tos šķirstījām, skatījāmies, kura dziesma kuram vairāk patīk, un visi kopā mēģinājām izveidot aranžējumus.

Tāpēc albums ir tik daudzveidīgs, tik neparasts."

Mūziķis pasmaida, ka gan pirmā, gan otrā albuma sakarā mūzikas kritiķi atzīmējuši, ka "Laimas muzykanti" "laikam meklē savu stilu": "Bet tas princips jau ir tāds, ka tautasdziesmas kods ir ieslēpts tekstā - un

ja ir labi mūziķi, kuri pārvalda vairākus stilus, vairākus žanrus, šis kods tiek ietērpts attiecīgā mūzikas stilā, attiecīgā žanrā. Tāpēc arī jaunajā albumā ir gan latino, gan bluegrass, gan smagais roks un dažādi citādi žanri, ieskaitot ko mazliet līdzīgu šlāgerim - varbūt pat drīzāk uz "Jauna Mēness" skanējuma pusi.

Albuma ierakstā izmantots tas instrumentu klāsts, ko "Laimas muzykanti" māk spēlēt. Ir daži instrumenti, kurus neizmantojam koncertos. Piemēram, man ir daži skaņdarbi, kuros spēlēju vismaz četrus instrumentus: ir gan mutes ermoņikas, gan stabules un īru flautas, gan akordeons un mandolīna, gan buzuki."

Līdzās sarunai no jaunā albuma skan septiņas latviešu tautasdziesmu apdares, kuras apdarinājuši paši "Laimas muzykanti" visi kopā: tās ir dziesmas "Bandenieka rudzi", "Cauri gāju", "Jūras māte", "Kokle", "Vējiņš pūta", "Laiva" un "Meitas mala".