Lai gan grupa "Eolika” visplašāko popularitāti un klausītāju mīlestību baudīja 80. gadu pirmajā pusē, kad tās solisti bija Olga Rajecka, Ilona Stepanova, Viktors Zemgals un Dainis Dobelnieks, grupa Borisa Rezņika vadībā dažādos sastāvos pastāvējusi jau no 60. gadu beigām. Ierakstus, kas tapuši tieši šajā laikā, kā arī 70. gados, klausīsimies arī "Klasikas" neakadēmiskajā laikā.

Grupu "Eolika" 1966. gadā dibina Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas audzēkņi, kas sākotnēji spēlē ārzemju dziesmas angļu valodā, piemēram, The Beach Boys daudzbalsīgās dziesmas. Grupas pirmajā sastāvā ir Boriss Rezņiks (balss, taustiņinstrumenti), Zigismunds Lorencs (balss, ģitāra), Juris Griņevs (balss, ģitāra), Jurijs Kuzminovs (balss, bass) un Eduards Novikovs (balss, bungas). Vēlāk bungas spēlē Einārs Raibais, kurš 1969. gada sākumā gan pāriet uz grupu "Katedrāle", kā arī Vladimirs Plotkins.

1967. gadā Raimonds Pauls uzaicina grupu piedalīties Rīgas estrādes orķestra koncertos, rodas grupas dalībnieku oriģināldziesmas, repertuārā ir arī nedaudzas R. Paula dziesmas. Kad mūziķi sāk studēt Latvijas Valsts konservatorijā, sadarbību ar REO viņi ir spiesti pārtraukt un atkal kļūt par ballīšu mūziķiem. Šajā laikā tiek ierakstītas divas EP (mazās skaņuplates) - vienā ir komponista Aleksandra Kublinska dziesmas, bet otrā pašu grupas dalībnieku dziesmas, kā arī viena R. Paula dziesma, ko grupa ieraksta kopā ar Noru Bumbieri. "Eolikas" iespēlētais instrumentālais R. Paula skaņdarbs "Melodija no kinofilmas 235 miljoni seju" iekļauta R. Paula pirmajā popdziesmu albumā "Tev, mana labā" (1969).

1970. gadā "Mikrofona" aptaujā ceturto vietu ieņem Z. Lorenca "Vecāmāte un runcis". Deviņpadsmitgadīgā autora izpildījumā šī dziesma uz ilgu laiku iegūst lielu popularitāti. (Lorenca sacerētā kompozīcija "Varam sintezēt visu bez riska" 1969. gadā tiek iekļauta koncertfilmā "Muzikālais kokteilis".)

Kāda no grupas parādīšanās reizēm TV konservatīvajā padomju sabiedrībā izraisa šoku - tajā grupas dalībnieki redzami ar elektriskajām ģitārām, spēlējot atbrīvotu bigbītu. Pēc neilga laika seko nosodošs raksts laikrakstā "Cīņa", kas apgrūtina grupas turpmāko darbību. Šī sastāva darbībai pienāk beigas 1970. gadā, kad "Eolikas" dalībniekiem jādodas dienēt Padomju armijā.

Pēc atgriešanās no armijas B. Rezņiks, Z. Lorencs un V. Plotkins spēlē padomju dziesmu izpildītāja, filharmonijas solista Aleksandra Sotikova pavadošajā ansamblī. Viņi piedalās arī A. Sotikova mazās skaņuplates ierakstā, tā izdota 1974. gadā. Sotikovs savu muzikālo darbību beidz 1977. gadā.

1977. gadā B. Rezņiks dibina patstāvīgu grupu, kurai atkal tiek dots "Eolikas" vārds. Tajā dzied pazīstamā 60.-70. gadu dziedātāja Ilona Bāliņa un Ilona Stepanova, kas agrāk darbojusies Rīgas pašdarbības kolektīvos. Tiek izdots pirmais grupas albums "Rīgas sapņi" ar dziesmām krievu valodā.

1980. gadā notiek lūzums grupas darbībā - tiek pieņemti dziedātāji Viktors Burakovs-Zemgals un Dainis Dobelnieks, bet Bāliņu nomaina jaunā Olga Rajecka. Turpmākos piecus gadus "Eolika" ir viena no populārākajām Latvijas grupām, labi pazīstama arī PSRS. Šajā laikā top grupas lielākie hīti - "Pasaule, pasaulīt", "Zemeņu lauks", "Lielā zive", "Raimonda Paula dziesmu popūrijs" un citas. Iznāk otrā lielā skaņuplate "Pasaule, pasaulīt", kurā ir vairākas populāras grupas dziesmas.

1986. gadā O. Rajecka pieņem Imanta Kalniņa piedāvājumu un kļūst par grupas "Turaidas roze" solisti. Viņas vietā pieņemta dziedātāja Ruta Saleniece, taču ansambļa popularitāte krītas. Tiek izdota trešā skaņuplate "Robinsons Krūzo" ar dziesmām krievu valodā. Savukārt latviešu auditorijai domāta 1987. gada dziesma "Daugava", kas iekļūst "Mikrofona" aptaujas populārāko dziesmu vidū.

Pēdējais grupas hits ir Borisa Rezņika un Valda Pavlovska 1989. gada dziesma "Atmostas Baltija", kuru dzied trīs solisti no visām Baltijas valstīm - Viktors Burakovs-Zemgals, Žilvins Bubēlis un Tarmo Pihlaps. Taču drīz pēc tam grupas darbība apsīkst.

Deviņdesmitajos gados "Eolika" atsāk koncertēt populārākajā sastāvā un izdod vairākas dziesmu izlases. 1996. gadā izlasē "Kolekcija" iekļauta Borisa Rezņika jaunā dziesma "Eņģelis", taču vēlāk jaunas dziesmas vairs neseko.