Štutgartes Bēthovena zālē muzicē mājinieki - Štutgartes Radio simfoniķi jeb Dienvidrietumvācijas Radio simfoniskais orķestris (SWR Symphonieorchester) beļģu diriģenta Filipa Herevēges vadībā, bet solists ir viens no mūsdienu interesantākajiem vijolniekiem - austrietis Tomass Cētmairs.

Programmā: R. Šūmaņa uvertīra "Manfrēds" op. 115, L. van Bēthovena Koncerts vijolei un orķestrim Remažorā op. 61 un R. Šūmaņa Otrā simfonija Domažorā op. 61.

Filips Herevēge dzimis Ģentē, studējis vienlaikus universitātē un konservatorijā, nosliecoties tomēr uz mūzikas pusi un pievēršoties tieši senajai mūzikai. 1970. gadā dibinājis pasaulslaveno Collegium Vocale Ghent, ar kuru atskaņo gan seno mūziku, gan, piemēram, J. S. Baha kantātes. Herevēge tiek atzīts par Baha mūzikas speciālistu, un mūzikas pētnieki viņu atzīst par baroka mūzikas atstkaņošanas ekspertu. Izdevniecība Harmonia Mundi laidusi klajā vairāk nekā 60 albumus ar Filipa Herevēges piedalīšanos.

Koncerta programmā - vienīgais Ludviga van Bēthovena Vijolkoncerts un divi Roberta Šūmaņa opusi - uvertīra "Manfrēds" un Otrā simfonija. Bēthovena koncertā solists būs viens no mūsdienu interesantākajiem mūziķiem - izcilais un romantiskais austriešu vijolnieks (viņš arī diriģents) Tomass Cētmairs.

Der atgādināt, ka abi lieliskie mūziķi viesojušies arī Latvijā - Cētmairs 2001. gadā, bet Herevēge kopā ar Collegium Vocale Ghent - 2013. gadā.

Nu viņi satiekas Štutgartes Kultūras un kongresu centra lielajā Bēthovena zālē, kuras ietilpība ir 2100 sēdvietas. Zāle tiek slavēta par labu akustiku un gaumīgo betonā un kokā tērpto arhitektūru.