Kevina Putsa operas "Stundas" ("The Hours", 2022) tiešraidē no Metropoles operas Ņujorkā: Klarisa Vona – Renē Fleminga (soprāns), Virdžīnija Vulfa – Džoisa Didonato (mecosoprāns), Laura Brauna – Kellija O'Hāra (soprāns), Ričards, Klarisas labākais draugs – Kails Ketelsens (basbaritons), Leonards, Virdžīnijas vīrs – Šons Panikārs (tenors), Dens, Lauras vīrs – Brendons Sedels (basbaritons). Metropoles operas kori un orķestri diriģē Kenšo Vatanabe.

Amerikāņu rakstnieks Maikls Kaningems savam 1998. gada romānam “Stundas” iedvesmu smēlis Virdžīnijas Vulfas 1925. gada darbā “Delovejas kundze”. Sižets vēsta par trīs sievietēm, kas dzīvojušas dažādās 20. gadsimta desmitgadēs:

20. gados tā ir rakstniece Virdžīnija Vulfa, kas nupat uzsākusi rakstīt “Delovejas kundzi”,

50. gados tā ir mājsaimniece Laura Brauna, kas lasa “Delovejas kundzi”,

savukārt gadsimtu mijā tā ir Klarisa Vona, kas ir tā pati Delovejas kundze, dzīvojot mūsdienās.

Kā romānā, tā arī 2002. gada filmā un 2022. gada operā galvenais vēstījums ir par cilvēku un viņu likteņu savstarpējo saistību neatkarīgi no tā, kurā laikmetā tie dzīvo. Taču vienlaicīgi tas ir stāsts par visām tām iespējām, kuras Klarisai Vonai bija pašsaprotamas, bet Virdžīnijai Vulfai - vien attāls sapnis.

Par galvenajiem tematiskajiem slāņiem dažādajās šī darba mākslas formās - saruna ar rakstnieci Ingu Gaili un režisori Martu Elīnu Martinsoni.

Šķiet, nekas labāk nepaskaidro galveno stāsta domu kā libreta noslēdzošie vārdi, visām trim sievietēm satiekoties un dziedot:

Here is the world // Te ir šī pasaule

And you live in it // Tu dzīvo tajā

And you try to be // Tu centies būt

And you try // Tu centies.